Новости Украины

Голова МЗС Литви пропонує надати Україні ПДЧ в НАТО в обмін на 'Північний потік-2' – Depo.ua Голова МЗС Литви пропонує надати Україні ПДЧ в НАТО в обмін на 'Північний потік-2' – Depo.ua depo.ua https://www.depo.ua/favicon.ico depo.ua https://www.depo.ua/uploads/290396/conversions/1cb60a37cf5699fee80b637108db3495-og.jpg https://www.depo.ua/uploads/290396/conversions/1cb60a37cf5699fee80b637108db3495-og.jpg Фото: Gabrielius Landsbergis / Twitter Про це пише Depo.ua із посиланням на Delfi. Зазначимо, що у середу, 21 липня, США і Ні
Голова МЗС Литви пропонує надати Україні ПДЧ в НАТО в обмін на 'Північ
В обмін на
Фото: Gabrielius Landsbergis / Twitter

Про це пише Depo.ua із посиланням на Delfi.

Зазначимо, що у середу, 21 липня, США і Німеччина, попри критику й протести української сторони, уклали угоду щодо російського газогону 'Північний потік-2'.

Сьогодні литовський міністр розповів журналістам, що ця угода є помилкою, яка коштуватиме дорого.

Ландсбергіс додав, що вийти з цієї ситуації можна, запропонувавши Україні в обмін – ПДЧ у НАТО. Іншим варіантом виправлення помилки міністр вважає виведення російських військ із території України.

Нагадаємо, 19 липня ЗМІ повідомили, що Німеччина та США найближчим часом оголосять про угоду щодо 'Північного потоку-2' – дві ключові країни євроатлантичної спільноти дійшли згоди щодо російського проекту.

За підсумками зустрічі канцлерки Німеччини Ангели Меркель та президента США Джо Байдена сторони визнали, що по-різному оцінюють наслідки добудови російського газопроводу 'Північний потік-2', однак згодні в тому, що Україна повинна залишитися транзитним шляхом для природного газу. Згодом ЗМІ повідомили, що в угоді йтиметься про захист інтересів України.

20 липня окремі члени Конгресу США виступили проти підписання угоди із Німеччиною, яка легалізує 'Північний потік-2'.

21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу 'Північний потік-2', опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні. Згідно з угодою, Німеччина зобов'язується забезпечити, зокрема, продовження на 10 років договору між Києвом і Москвою щодо транзиту газу.

22 липня речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що угода США й Німеччини щодо 'Північного потоку-2' не зупинить його запуск.

Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна обговорить зі США та Німеччиною, як їхня домовленість щодо 'Північного потоку-2' здатна зменшити ризики з безпеки для України та країн Центральної Європи.

Читайте також: Поразка, але не кінець: Чому угода про 'Північний потік-2' має стати для нас пігулкою від інфантильності

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS