Новости Украины

'У вишиванках і з прапорами': у Попасній відзначили сьому річницю визволення міста від окупантів 'У вишиванках і з прапорами': у Попасній відзначили сьому річницю визволення міста від окупантів 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://www.5.ua/media/pictures/1140x641/224597.jpg?t=1626975046 https://www.5.ua/media/pictures/1140x641/224597.jpg?t=1626975046 Місяці окупації місцеві згадують із болем Велопробіг у пам'ять. У Попасній на Луганщині відзначили сьому річницю визволення міст
'У вишиванках і з прапорами': у Попасній відзначили сьому річницю визв
Місяці окупації місцеві згадують із болем

Велопробіг у пам'ять. У Попасній на Луганщині відзначили сьому річницю визволення міста від окупантів. 2014 окупанти тримали місто понад три місяці. Від бойовиків його звільнили лише з третьої спроби. Бо ті боролися за кожен метр попаснянської землі. І досі не припиняють спроб повернути його під контроль. З якими емоціями зустрічали свято містяни,дізнавалася журналістка '5 каналу'.

У вишиванках і з прапорами мешканці Попасної ранком четверга збираються на околиці міста. Саме тут сім років тому українська армія розпочала визволення його від окупантів.

'Якраз ось тут, де заходить дорога з Бахмута, прямо і паралельно заходила колона, і ці всі будинки, займали сепаратисти. Стріляли з вікон, з дахів', – пригадує боєць батальйону ім. Кульчицького НГУ 'Пісня'.

Мешканка Попасної Юлія Бондарева каже: 'Це дуже сумно, що такі події були в нашому місті, і ми всі дуже раді, що у нас є така дата, що нас все ж таки звільнили, і ми більш-менш мирно живемо'.

В окупації Попасна перебувала понад три місяці. Ті часи місцеві згадують із болем.

'Коли військові дії, коли стріляють, коли ти не можеш вийти з дому, з підвалу. Коли у тебе діти сидять в підвалі, це дуже страшно. А наші діти ходили в школу, ми, батьки, закладали піском вікна в класах, для того, щоб вони могли отримувати хоч мінімум якихось знань', – додає Юлія Бондарева.

Першу спробу визволити Попасну Збройні Сили здійснили 19 липня 2014 року.

'Батальйон 'Донбас' звільняв. Вони перший раз пішли звідси. З боку траси, а другий раз, коли наступ вже було, пішли з боку Комишуваха. З того боку їх ніхто не чекав', – каже мешканець Попасної Юрій Гайдар.

Визволення давалося складно, згадує ексбоєць батальйону 'Донбас' Дмитро Палойка. В Україну він приїхав із Білорусі, коли розпочалася російська агресія. Добровольцем поїхав на Схід. Одним із перших завдань був штурм Попасної. Без бою окупанти місто не віддавали.

'Ми штурмували, виходить, три дні. Друга рота заходила, з боку, де знак був. А ми заходили з боку взагалі протилежного. Полями добиралися', – акцентує увагу ветеран АТО Дмитро Палойка.

Військовослужбовець ЗСУ Юрій повідомив: 'Допомагали тоді крім російських найманців чеченці. Були дуже укріплені ДОТи, ДЗОТи. З першого разу не вдалося, але за допомогою артилерії все ж таки пробили оборону'. Це перший гімн, який пролунав у Попасній після звільнення, каже Дмитро. Радість перемоги не так відчувалася, як біль утрат. Під час першого штурму міста загинув його побратим.

'Мій побратим – Сергій Бухонько, з яким я дуже здружився, залишив в 21-річному віці нас. Його задача була триматися тилу і в разі необхідності евакуйовувати на пікапі поранених. Коли почали плановий відступ перший раз, він перекрив дорогу автомобілем, і почав вести вогонь по противнику, який стріляв нам у спини. Своїм тілом прикрив всю роту', – пригадує військовослужбовець Юрій.

Загалом під час визволення Попасної загинули троє бійців батальйону 'Донбас'. За сім років війни полягли майже два десятки її оборонців. Їхню пам'ять вшанувати велопробігом зібралися зо півсотні велосипедистів і десятки автівок.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, '5 канал'

Нагадаємо, сім років тому Рубіжне визволили від окупантів. 21 липня 2014 року добровольці разом із правоохоронцями повернули в місто синьо-жовтий стяг. Під окупацією Рубіжне було аж три місяці.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS