За словами журналістів, російські солдати кинулися розгортати пункти управління, проводити інженерне обладнання вогневих позицій і маскування техніки з боку ділянки кордону, яку контролюють таліби.

Окрім того, наголошується, що на полігоні, крім росіян, перебувають таджицькі та узбецькі військові.

З окремим коментарем з цього приводу виступив посол Росії у Душанбе Ігор Лякін-Фролов. Останній почав стверджувати, що у разі потреби російські солдати зможуть відбити будь-які агресивні дії з боку афганських терористичних організацій'.

Що наразі відомо про загострення ситуації в Афганістані

Нещодавно очільник Білого дому Джо Байден ухвалив рішення вивести з Афганістану американських військових. Згідно з останніми даними, вони повинні залишити територію країни до 11 вересня 2021.

Окрім того, відомо, що в Афганістані почала загострюватися ситуація з 'Талібаном'. Бойовики захопили прикордонний перехід Афганістану з Таджикистаном та порт 'Шерхан'.

Минулого місяця в Афганістані таліби вбили відразу 10 саперів, усі вони були представниками міжнародної організації по розмінуванню Halo Trust.

Нова холодна війна між Росією і Заходом, що виникла через Україну, загострила їх протистояння і у Центральній Азії, у рамках якого Москва заблокувала транзит американських військ до Афганістану через свою територію і домоглася закриття логістичних центрів США в Узбекистані та Киргизстані.
Але у цьому питанні Росія вирішила піти ще далі — почала підтримувати антиамериканські дії ісламських терористів в Афганістані.
У відповідь США відкрили новий «фронт» проти Росії у Центральній Азії з метою розпорошити її сили і втягнути у новий конфлікт поблизу російського кордону.
Саме це лежить в основі рішення США щодо виведення своїх військ із Афганістану.
Так, позитивним для України стане розпорошення сил Росії та відвернення її уваги на протидію ісламському екстремізму.
По суті, проти Росії відкривається новий «ісламістський фронт», що потребуватиме переорієнтації на нього значної частини російських військ, які до цього часу націлені на Україну.