Новости Украины

Влада Ірландії пропонує дати поліції повноваження вимагати паролі від пристроїв під час проведення обшуків | Громадське телебачення Влада Ірландії пропонує дати поліції повноваження вимагати паролі від пристроїв під час проведення обшуків | Громадське телебачення Громадське телебачення https://hromadske.ua/static/favicon-96x96.png Громадське телебачення https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/220413/kpx3s1ar3cbjr2caa https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/220413/kpx3s1ar3cbjr2caa Ілюстративне фото Фото: Yura Fresh / Unsplash Міністерство юстиції Ірландії внесло законопроєкт, який пропонує розширити пов
Влада Ірландії пропонує дати поліції повноваження вимагати паролі від
Ілюстративне фото
Фото:

Yura Fresh / Unsplash

Міністерство юстиції Ірландії внесло законопроєкт, який пропонує розширити повноваження поліції щодо обшуків. Серед пропозиції — дати правоохоронцям повноваження вимагати в людей, яких обшукують, паролі від їхніх цифрових пристроїв.

Текст законопроєкту оприлюднили в понеділок, 14 червня, на сайті уряду Ірландії.

Серед запропонованих змін — зобов’язання для поліції вести письмовий облік усіх обшуків, щоб можна було збирати дані щодо їхньої доцільності та ефективності, а також запровадити окремі правила щодо обшуків дітей і людей із інвалідністю та психічними розладами.

Також поліції можуть дати право затримувати підозрюваних в особливо тяжких злочинах (наприклад, теракт) або серії дрібних злочинів більше, ніж на 24 години. Ще правоохоронці можуть отримати право обшукувати авто в разі, якщо очікується теракт або інше тяжке правопорушення або коли воно щойно відбулося.

Як пояснила міністерка юстиції Гізер Гемпфрі, законопроєкт покликаний уніфікувати положення різних законів, які визначають повноваження поліції щодо обшуків і затримань.

«Мета — створення простої та зрозумілої системи, яку може використовувати поліція, щоб люди розуміли, якими повноваженнями вони володіє і які права вони мають у тих чи інших обставинах», — заявила Гемпфрі.

Положення щодо права поліції вимагати пароль від ґаджетів під час обшуків викликало занепокоєння в правозахисників. Голова організації Digital Rights Ireland Тіджей Макінтайр заявив, що правоохоронці таким чином можуть отримати доступ і до захищених даних людей.

«Історично склалося, що ордери на обшук стосуються конкретних місць. Але ці види ордерів передбачають отримання доступу до всього цифрового життя іншої людини, яке не прив’язане до одного місця», — цитує його The Irish Times.

Водночас глава Ради цивільних свобод Ірландії Ліем Геррік зауважив, що трактування цього положення відрізнятиметься залежно від того, чи йтиметься про необхідність давати пароль до пристрою, який поліція вирішила конфіскувати.

«Усе залежить від того, якою є підозра і яким може бути злочин [який інкримінуватимуть підозрюваному]», — наводить слова Герріка The Journal.

Для набуття чинності законопроєкт ще мають схвалити обидві палати парламенту Ірландії.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS