Новости Украины

Закупівлю «бебі-боксів» у 2021 році перенесли. Кажуть, що тендерна документація залишала лазівки для корупції | Громадське телебачення Закупівлю «бебі-боксів» у 2021 році перенесли. Кажуть, що тендерна документація залишала лазівки для корупції | Громадське телебачення Громадське телебачення https://hromadske.ua/static/favicon-96x96.png Громадське телебачення https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/220091/kps737tuc339iug3b https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/220091/kps737tuc339iug3b В Україні на три тижні перенесли тендер на визначення виробника «пакунка малюка» у 2021 році. Компанія, якій віддали право на пров
Закупівлю «бебі-боксів» у 2021 році перенесли. Кажуть, що тендерна док
В Україні на три тижні перенесли тендер на визначення виробника «пакунка малюка» у 2021 році. Компанія, якій віддали право на проведення тендеру, внесла зміни до документації, які залишали лазівки для корупції.

Про це йдеться у пресрелізі проєкту «Пакунок малюка», яке є у нашому розпорядженні.

Про закупівлю понад 100 тисяч «пакунків малюка» оголосили у системі ProZorro 28 квітня. Замовником тендеру є Міністерство соцполітики, а проводити тендер має ДП «Українські спеціальні системи».

У «Пакунку маляти» вказували, що це підприємство створили при Міністерстві цифрової трансформації для закупівлі комп'ютерів та програмного забезпечення, у нього немає досвіду закупівель дитячої та швейної продукції.

Як кажуть у проєкті, за тиждень до завершення терміну подавання на тендер УСС змінили тендерну документацію на прохання Мінсоцполітики.

«Додали нову вимогу від учасників — надати гарантійні листи на товар конкретного постачальника. Водночас постачальник відмовляється давати такі листи всім, окрім обраних компаній (нібито авторизованих в Мінсоцполітики)», — зазначили у «Пакунку маляти».

Через це один з учасників тендеру поскаржився в Антимонопольний комітет на нові вимоги. Тоді УСС у день подачі пропозицій на тендер визнали порушення, а також прибрали зміни у документацію та перенесли термін подачі на тендер на три тижні.

У проєкті кажуть, що зараз в Україні залишилось декілька десятків «бебі-боксів», тому батьки мають оформлювати картку «ПриватБанку» для отримання грошової допомоги.

Що за «пакунки малюка»?

«Пакунок малюка» — допомога батькам, набір речей для догляду за новонародженим, який вони отримують у пологовому будинку. У такому пакунку є одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль та інформаційні матеріали для батьків. «Пакунок малюка» запровадили у 2018 році.

З вересня 2020 «пакунок малюка» замінювали на грошову виплату у 5 тисяч гривень. Проте депутати не погодилися з такими змінами й ухвалили законопроєкт, який відновлює натуральну допомогу. Закон уже підписав президент Володимир Зеленський.

У березні 2021 року депутати ухвалили законопроєкт №5064, яким встановили вартість «пакунків малюка» розміром три прожиткові мінімуми для дітей до 6 років — зараз це 5 763 гривні. Автори законопроєкту кажуть, що це допоможе забезпечити якісну наповненість «пакунка» та раціональне використання коштів державного бюджету.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS