Новости Украины

День пам'яті і примирення 2021: як червоний мак став символом свята | Факти ICTV День пам'яті і примирення 2021: як червоний мак став символом свята | Факти ICTV Факты ICTV https://fakty.ictv.ua/wp-content/themes/fakty/favicon.ico Факты ICTV https://fakty.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/06/mak1.jpg https://fakty.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/06/mak1.jpg Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У цей день вшановують усіх жертв Другої світової війни 1939-
День пам'яті і примирення 2021: як червоний мак став символом свята |

Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У цей день вшановують усіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років.

Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року вважається мак. Його дизайн розробили за ініціативою Українського інституту національної пам’яті. Автор символу – харківський дизайнер Сергій Мішакін.

Графічне зображення маку – це своєрідна алюзія. З одного боку він символізує квітку, з іншого – кривавий слід від кулі.

У світі мак як символ пам’яті з’явився у XX столітті. Його появу пов’язують із віршами двох людей – канадського військового лікаря Джона Мак-Крея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойні Майкл.

Перший під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір На полях Фландрії, що починався словами:

В полях фламандських квітне мак
Поміж хрестів – скорботний знак
За нами…

Мойні Майкл у 1918 році написала вірш Ми збережемо віру, в якому обіцяла носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Саме вона у листопаді того ж року причепила червону шовкову квітку на пальто.

У 1920 році Національний американський легіон схвалив маки як офіційний символ, а у 1921-у вони стали емблемою Королівського Британського легіону.

У Польщі квіти є символом перемоги 11–18 травня 1944 року Другого корпусу генерала Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії.

Історія Дня пам’яті та примирення в Україні

В Україні День пам’яті та примирення відзначають з 2015 року. Спочатку, коли Україна вперше приєдналася до європейської традиції святкування Дня пам’яті і примирення, гасло пам’ятних днів звучало як Ніколи знову. Після його змінили на Пам’ятаємо. Перемагаємо.

Детальніше про історію Дня пам’яті та примирення в Україні – читайте на Фактах ICTV.

Джерело: УІНП

Фото: УІНП

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS