Новости Украины

Голова ЦВК назвав основні проблеми з осінніми місцевими виборами Голова ЦВК назвав основні проблеми з осінніми місцевими виборами Gazeta.ua https://static.gazeta.ua/images/favicon.ico Gazeta.ua https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/966/966891_w_450.jpg?v=0 https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/966/966891_w_450.jpg?v=0 25 жовтня в Україні мають відбутися місцеві вибори. На цей час для їхнього проведення є кілька перешкод. Про це в інтерв'ю Gazeta
Голова ЦВК назвав основні проблеми з осінніми місцевими виборами

25 жовтня в Україні мають відбутися місцеві вибори. На цей час для їхнього проведення є кілька перешкод.

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів голова Центрвиборчкому Олег Діденко.

'На фінанси вплинула ситуація з коронавірусом і карантином. Із грошей, які були закладені в держбюджеті на підготовку до місцевих виборів, вилучили більшу частину – близько 1,2 мільярди. Лишився мільярд. Це не може не позначитися на виборчому процесі. Хоча в деяких народних депутатів є розуміння проблеми та думки разом із Кабміном повернутися до цього питання напередодні виборів. Хочуть знайти кошти.

Через нестачу фінансів немає можливості модернізувати інформаційно-аналітичну систему 'Вибори' під нове законодавство. А це необхідно, адже був ухвалений Виборчий кодекс, запроваджено нові виборчі системи. Не можемо розгортати систему регіональних представництв ЦВК. А вони могли би покращити організацію виборів.

Серед організаційних найбільша проблема — це незавершеність адміністративно-територіальної реформи. Вона фактично перейшла у стадію примусового формування громад, коли Кабмін має право визначити межі їх територій та відповідні центри. Це стосується тих громад, що добровільно не об'єдналися. І, можливо, вже об'єднаних громад, які недостатньо спроможні. Процес триває. Разом із цим планується переглянути межі районів. Це все впливає на підготовку до виборів', - пояснив Діденко.

Крім того, Виборчий кодекс потребує значного доопрацювання, зазначив голова ЦВК.

'У першу чергу книга четверта, яка стосується місцевих виборів. Там багато неузгоджених моментів. У ВР вже зареєстрований законопроєкт, спрямований на відповідні зміни. Але часу залишається все менше.

Ми вже будемо входити у виборчий процес в авральному режимі. Якщо дотримуватися процедури, визначеної Регламентом Верховної Ради України, відповідний закон може бути прийнятий в кращому разі в середині липня. До старту кампанії залишиться місяць-півтора. Це дуже мало. Хіба буде якась оптимізація процедур', - зазначив Діденко.

Інтерв'ю з головою ЦВК Олегом Діденком читайте на сайті Gazeta.ua та в 'Газеті по-українськи'.

Наступні місцеві вибори заплановані в Україні на 25 жовтня. Вони будуть проходити за новим Виборчим кодексом.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS