Новости Украины

Банківський закон набув чинності: що змінить документ, на якому наполягав МВФ Банківський закон набув чинності: що змінить документ, на якому наполягав МВФ Обозреватель https://www.obozrevatel.com/favicon.ico Обозреватель https://ru.korupciya.com/wp-content/uploads/2019/10/slo-1280x720.jpg https://ru.korupciya.com/wp-content/uploads/2019/10/slo-1280x720.jpg У суботу, 23 травня, набув чинності резонансний банківський закон, необхідний для співпраці України з Міжнародним валютним фондом
Банківський закон набув чинності: що змінить документ, на якому наполя

У суботу, 23 травня, набув чинності резонансний банківський закон, необхідний для співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Документ ще називають 'законом про ПриватБанк' та 'антишахрайським'. Напередодні його оприлюднили в парламентській газеті 'Голос України'.
Згідно з документом, він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто сьогодні.

Головне з документу:

  • забороняє повертати збанкрутілі банки їхнім власникам навіть через суд;

  • забороняє повертати такі фінустанови на ринок: якщо суд скасує рішення НБУ, ліквідація не припиняється, продаж активів і виплати вкладникам тривають;

  • визначає процедуру отримання компенсації акціонерами збанкрутілих банків, розмір якої визначає міжнародний аудитор;

  • змінює процедуру оскарження рішень НБУ про виведення банків: суди не зможуть брати під сумнів розрахунки регулятора про банки, але зможуть визнати недійсним рішення Нацбанку;

  • змінює механізм передачі активів перехідному і банку-приймачу: тепер процес триває кілька днів, а не місяці.

 

На підписання закону відразу відреагували в МВФ. Директор прес-офісу фонду Джеррі Райс заявив, що документ 'підсилює процес врегулювання в банківській сфері і забезпечує гарантії використання державних ресурсів'.

У свою чергу в Нацбанку назвали підписання закону про банки важливою віхою на шляху України до нової програми співпраці з МВФ.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 17:31 23.05.2020 0
теперь нацбанк может закрывать банки, отжимать заложенную в этих банках землю и делать с ней, что пожелает. и ни один суд ему не указ.

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS