Новости Украины

Ломаченко виступив 'адвокатом' Московського патріархату щодо Лаври – йому відповіла релігієзнавець Ломаченко виступив 'адвокатом' Московського патріархату щодо Лаври – йому відповіла релігієзнавець 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://i1.wp.com/duhovnyfront.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/b1f2743b9ab8bede734a56710b0c5-1.jpg?w=730&ssl=1 https://i1.wp.com/duhovnyfront.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/b1f2743b9ab8bede734a56710b0c5-1.jpg?w=730&ssl=1 Петиція на сайті ОПУ з вимогою розірвати договір оренди та передати храм у підпорядкування Православної церкви України набрала 25
Ломаченко виступив 'адвокатом' Московського патріархату щодо

Петиція на сайті ОПУ з вимогою розірвати договір оренди та передати храм у підпорядкування Православної церкви України набрала 25 тис. голосів

Новий церковний скандал за участю боксера Василя Ломаченка. У своєму Instagram спортсмен закликав підписників підтримати петицію з вимогою залишити Києво-Печерську лавру Московському патріархату .

Своїх фоловерів Ломаченко просить не лише підписати документ, а й поширити його серед інших парафіян УПЦ МП.
Петицію, в якій президента просять не розривати договір оренди з Московським патріархатом, зареєстрували 27 квітня. Натепер вона зібрала трохи більше ніж 14 тис. голосів із 25 тис. необхідних.

Допис боксера збурив соцмережі. Користувачі написали під публікацією низку гнівних коментарів. Зокрема, звинуватили Ломаченка в розпалюванні ворожнечі, сепаратизмі та прислуговуванні ФСБ Росії.

У підпорядкуванні Московського патріархату Києво-Печерська лавра перебуває від 1992 року.
Всі попередні спроби повернути святиню Київському патріархату були невдалими.
15 квітня на сайті Офісу президента була зареєстрована петиція із вимогою розірвати договір оренди та передати храм у підпорядкування Православної церкви України. Звернення набрало 25 тис. голосів.

Володимир Зеленський натомість відповідальність за долю лаври переклав на Кабмін. Мовляв, саме він управляє об'єктами державної власності.

Релігієзнавиця Віта Титаренко в коментарі '5 каналу' зазначила, що допис Василя Ломаченка – це радше черговий піар.
А сама петиція про те, щоби залишити лавру Московському патріархату – не має підстав. Адже храм належить державі, а сама УПЦ МП не раз порушувала умови оренди.

'Ситуація така, що кількаразово були порушені умови оренди, і резонанс у суспільстві був і з приводу ікон, які там зникли, і з приводу хрестів. А щодо ситуації відносно Ломаченка і петиції, знову ж таки – це не власність церкви, це державна власність.
Мені здається, ця петиція – це скоріше частина піару і частина тієї ситуації, яка розігралася між двома боксерами', – заявила Віта Титаренко, релігієзнавиця.


Нагадаємо, це вже не перший релігійний скандал за участю Василя Ломаченка. Нещодавно він разом з боксером Олександром Усіком знявся в російському фільмі 'Здрастуй, брате! Христос Воскрес'.

 

https://www.facebook.com/groups/1320741551359181/


Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 14:14 23.05.2020 0
сектанты уже как-то пробовали отжать источник, но вода почему-о у них больше не появилась. вернули.

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS