Новости Украины

'Випадковий герой': у Харкові свідок пожежі витяг із вогню дворічного хлопчика 'Випадковий герой': у Харкові свідок пожежі витяг із вогню дворічного хлопчика 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://www.5.ua/media/pictures/original/135600.jpg https://www.5.ua/media/pictures/original/135600.jpg Батько врятованої дитини зізнається – півроку тому, за схожих обставин, він уже втратив дитину У Харкові випадковий свідок пожеж
'Випадковий герой': у Харкові свідок пожежі витяг із вогню дворічного
Батько врятованої дитини зізнається – півроку тому, за схожих обставин, він уже втратив дитину

У Харкові випадковий свідок пожежі витяг із вогню дворічного хлопчика. З'ясувалося, що півроку тому родина втратила іншу дитину за схожих обставин. Хто винен у пожежі – з'ясовували журналісти '5 каналу'.

Дворічний Святослав зобов'язаний життям своєму рятівнику Олексію. Дякувати він ще не вміє, а на запитання 'чи перелякався?', – лише посміхається. Олексій Коротєєв був на роботі, коли побачив полум'я на балконі другого поверху сусідньої п'ятиповерхівки. Чоловік кинувся на допомогу, але двері під'їзду були зачинені, тож він почав голосно гукати мешканців.

'Я у вічко подивилась – дим. Я вибігла у майці, у штанях, з ключами та телефоном. І дитина у такому ж стані. Якби на дві хвилини пізніше – ми з четвертого поверху вже не збігли. Були дуже сильні клуби диму', – згадує мешканка будинку Ольга Юрко.

За хвилину двері під'їзду таки відчинилися. На порозі стояв чоловік із обпеченою рукою. Чувся плач дитини. 'Скоріш за все це був дідусь. Він не реагував, не кидався бігти назад. Я кинувся на другий поверх. Слава Богу, що дитина була біля входу до квартири. Я його схопив та вибіг на вулицю', – розповідає рятівник.

Олексій намагався повернутися до квартири знову, щоб перевірити – чи не залишився там ще хтось. Та потрапити до приміщення без спецзасобів було вже неможливо. Тоді Олексій заходився гасити вогонь.

Того дня батько Святослава – Олексій Франчук – був на роботі, а дитину залишив із 60-річним дідусем. Чому сталася трагедія – не розуміє, та зізнається – півроку тому, за схожих обставин, він уже втратив дитину. Тоді він ще мешкав із дружиною і у них було троє дітей. Малі, залишившись вдома без нагляду, гралися з сірниками. Це закінчилося пожежею. Врятувати наймолодшу дитину не вдалося – померла у реанімації.

Олексій вперше заходить до квартири після пожежі – вона вигоріла майже вщент. Про причину чоловік розповідає зі слів свого вітчима, який нині перебуває в лікарні з опіками: 'Він якраз у тій кімнаті спав, побачив, що ковдра димить. Спробував її винести на балкона. І, виходить, загорівся балкон'.

Рятувальники вважають, що саме дії вітчима призвели до займання. 'Може кваліфікуватися як необережність при палінні. Так, ми зобов'язані і будемо розглядати причину технічну, пов'язану з електропроводкою. Але зараз вже розглядається версія, що це необережне поводження з вогнем. Дідусь взагалі-то курив', – відзвітував заступник начальника ГУ ДСНС області Ігор Лупандін.

Пожежники, які прибули на виклик, евакуювали ще 10 людей, зокрема й дітей, які не могли вибратися з охопленого вогнем будинку. А за врятованого хлопчика Олексія Коротаєва представили до нагороди.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, '5 канал'

Дивіться також фотогалерею:

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS