Новости Украины

Банкам заборонили завищувати пеню за простроченим кредитом Банкам заборонили завищувати пеню за простроченим кредитом Народна Правда https://narodna-pravda.ua/favicon.ico Народна Правда https://narodna-pravda.ua/wp-content/uploads/2017/06/1489215610_uahus.jpg https://narodna-pravda.ua/wp-content/uploads/2017/06/1489215610_uahus.jpg Верховний суд визнав незаконною “космічну” пеню за кожен день прострочення платежу, яку державний банк встановив для позичальника.
Банкам заборонили завищувати пеню за простроченим кредитом

Верховний суд визнав незаконною “космічну” пеню за кожен день прострочення платежу, яку державний банк встановив для позичальника.

Громадянин отримав споживчий кредит на суму 807 тис. грн. під 17,5% річних в Ощадбанку. Щоденні “штрафні санкції” по кредиту становили 17%, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ubr.ua.

Власне, цей пункт договору і був визнаний недійсним судами різних інстанцій, хоча фінансова установа наполягало, що попередньо клієнт ознайомився із кредитною угодою.

Але Верховний суд визнав пеню такою, що суперечить принципам розумності, адже розмір компенсації складав більше половини від вартості продукції, на яку брався споживчий кредит.

Нагадаємо, раніше Верховний суд України дозволив не платити супровідні кредитні комісії, які не мають прямого стосунку до споживчого кредиту.

Валютним же позичальникам дозволили не платити шалені відсотки за кредитами.

А банкам, у свою чергу, дозволили не повертати людям депозити.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS