Новости Украины

Вчені змінили рекомендовані норми споживання алкоголю Вчені змінили рекомендовані норми споживання алкоголю Экономические известия http://eizvestia.com/wp-content/themes/eizvestia/img/touch/apple-touch-icon-57x57.png Экономические известия Рекомендована норма споживання алкоголю без шкоди для здоров’я повинна бути знижена мінімум в два рази – до 100 грамів етилового с

Рекомендована норма споживання алкоголю без шкоди для здоров’я повинна бути знижена мінімум в два рази – до 100 грамів етилового спирту в тиждень.

До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, яка вивчила зв’язок між споживанням алкоголю і ризиком смерті від різних причин на основі дослідження з майже 600 тисяч людей, що п’ють з 19 країн, інформує Економічні відомості, новини.

Норми допустимого споживання алкоголю варіюються в залежності від рекомендацій установ охорони здоров’я в окремих країнах. Наприклад, в минулому році МОЗ Росії встановив, що без шкоди для здоров’я дорослому чоловікові можна випивати до 210 грамів спирту на тиждень, а невагітній жінці – 140 грамів (в одному літрі пива міцністю 4,5 градусів, наприклад, міститься близько 40 грамів етилового спирту ). У США рекомендоване дозування трохи менше: дорослому чоловікові можна споживати до 196 грамів спирту на тиждень.

З метою уточнити єдину норму помірного споживання алкоголю група вчених під керівництвом Анжели Вуд (Angela Wood) з Кембриджського університету проаналізували дані з 83 досліджень, присвячених аналізу зв’язку між споживанням алкоголю і смертністю від різних причин. В експерименті брало участь 599912 осіб з 19 розвинених країн: для кожного з них була доступна інформація про вік, стать, расу, щоденне споживання алкоголю, куріння, наявність різних захворювань, а також про смерть від різних причин (включаючи серцево-судинні захворювання) протягом мінімум одного року. При цьому, зазначають вчені, ні у кого з учасників не спостерігалися захворювання серцево-судинної системи на момент початку досліджень.

Всіх спостережуваних учасників розділили на групи відповідно до обсягу щотижневого споживаного алкоголю: до 100 грамів, від 100 до 200 грамів, до 200 до 350 грамів і більше 350 грамів етилового спирту.

Вчені з’ясували, що зв’язок між рівнем споживання алкоголю і ризиком розвитку захворювань серцево-судинної системи лінійна. Підвищене споживання алкоголю було пов’язано з підвищенням ризику розвитку коронарної хвороби серця, гіпертонічної кризи і появи інфаркту. При цьому більше споживання алкоголю виявилося пов’язано зі зниженим ризиком появи інфаркту міокарда: для людей, які споживають до 100 грамів спирту на тиждень, ризик настання інфаркту міокарда був нижче на 48 відсотків. Вчені, проте, відзначили, що зменшення ризику виникнення одного захворювання серцево-судинної системи повинна бути розглянута в контексті того, що ризик розвитку інших захворювань все ж підвищується.

Що стосується зв’язку між тривалістю життя і рівнем споживання алкоголю, то тих, хто споживав до 100 грамів спирту на тиждень до 40 років очікувана тривалість життя була на півроку, два роки і п’ять років вище, ніж для тих, хто споживає від 100 до 200, від 200 до 350 і від 350 грамів спирту відповідно.

Дані, отримані дослідниками, вказують на те, що норми допустимого споживання алкоголю варто переглянути і встановити їх на рівні 100 грамів етилового спирту в тиждень. Причому ця норма стосується як чоловіків, так і жінок поза вагітністю: в цьому дослідженні їх не розділяли.


Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS