Новости Украины

Чим треба харчуватися під час карантину - список продуктів | Факти ICTV Чим треба харчуватися під час карантину - список продуктів | Факти ICTV Факты ICTV https://fakty.ictv.ua/wp-content/themes/fakty/favicon.ico Факты ICTV https://fakty.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/05/ovochi-dlya-640-1.jpg https://fakty.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/05/ovochi-dlya-640-1.jpg Під час карантину українці мають дотримуватися правил здорового харчування та планувати свій раціон за принципами корисності та рі
Чим треба харчуватися під час карантину - список продуктів | Факти ICT

Під час карантину українці мають дотримуватися правил здорового харчування та планувати свій раціон за принципами корисності та різноманіття продуктів.

Водночас варто робити акцент на овочах та фруктах – вони збагатять організм вітамінами та дозволять залишатися ситими.

– Усі продукти треба розбити на три групи: білкові, вуглеводні та жирові. Окремими пунктами треба виділити овочі та фрукти. Продукти з цих чотирьох груп мають бути у щоденному раціоні.

Крім того, не варто робити акцент на певному виді продукту. Я не прибічник монодієт, бо так ми отримуємо всього один набір нутрієнтів, а організму треба різні, – говорить кандидат медичних наук, лікар-терапевт, дієтолог Клініки дієтології Самойленко Ольга Безугла.

Які продукти мають бути у холодильнику?

Білки: яйця щодня та морожена риба про запас

Головною помилкою у формуванні раціону є переважання вуглеводної їжі у раціоні, вона не дає ситості, а лише сприяє переїданню та гладшанню. Тому варто наповнити свій холодильник та морозильну камеру джерелами здорових білків, а саме:

 • яйцями;
 • м’ясом птиці та червоним;
 • рибою – свіжою та консервованою (наприклад, тунець у власному соку);
 • кисломолочними продуктами – сирами, йогуртом, молоком;
 • бобовими – квасолею, горохом, нутом, хумусом.

– Ці продукти мають бути у щоденному раціоні кожної людини. Яйця, м’ясо, рибу та бобові треба вживати щодня. Крім того, частину з них можна зберігати довго: яйця у холодильнику – до місяця, а м’ясо та рибу можна заморозити, що дозволить зробити запас та рідше виходити до магазину, – пояснює Ольга Безугла.

Читайте: Борщовий набір здорожчав удвічі: як змінилися ціни на продукти

Вуглеводи – не гречкою єдиною

У раціоні варто залишити корисні вуглеводи – каші, овочі та фрукти. А ось від швидких вуглеводів – солодощів, випічки та фаст-фуду – варто відмовитися. Вони лише посилюють відчуття голоду, а в умовах малорухливого способу життя, який притаманний самоізоляції, посприяють набору зайвої ваги.

У шафці та холодильнику мають бути:

 • каші – гречана, рисова, пшоняна;
 • овочі – картопля, морква, буряк, квашена капуста, селера, редька;
 • фрукти – яблука, цитрусові, ківі, банани.

– У раціоні мають бути різноманітні каші: сьогодні гречка, завтра рис, післязавтра пшоно. Обов’язково треба їсти овочі, це клітковина. Вона живить мікробіом, це бактерії, які живуть у кишківнику та впливають на імунітет. Про користь фруктів всі знають з дитинства, – додає дієтолог.

Жири – для профілактики захворювань

Варто їсти під час карантину і корисні жири. У щоденному раціоні мають бути:

 • олії – оливкова, лляна, кунжутна;
 • насіння – льону, кунжуту, гарбуза;
 • сало – у невеликих кількостях.

– Корисні жири дадуть ситість та забезпечать профілактику захворювань, – продовжує Ольга Безугла.

Солодощі – лише корисні

Якщо людині важко обійтися без солодощів, то варто вживати лише ті, які приносять організму користь, а саме:

 • чорний шоколад;
 • сухофрукти.

А ось від цукерок, тортів варто відмовитися. Захоплення ними лише призведе до підвищення рівня цукру у крові та набору зайвої ваги.

Чи є місце для алкоголю?

Поради щодо вживання алкоголю – індивідуальні, каже дієтолог. У кожного організму свої можливості. Відомо, що велика кількість алкоголю шкідлива для людини, він пригнічує імунну систему.

– Якщо йдеться про один келих вина раз чи два рази в тиждень для зняття стресу, то можна. Але у цілому я б не радила, – підсумовує Ольга Безугла.

Нагадаємо, раніше ми писали про здорожчання хліба та гречки в Україні.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS