Новости Украины

Скандал навколо Зеленського та Патрушева в Омані: позиція авторів матеріалу проєкту 'Схеми' Скандал навколо Зеленського та Патрушева в Омані: позиція авторів матеріалу проєкту 'Схеми' 24TV https://24tv.ua/images/logos/homescreen72.png 24TV https://24tv.ua/resources/photos/news/202002/1281429.jpg?1581700791000 https://24tv.ua/resources/photos/news/202002/1281429.jpg?1581700791000 Редакція проєкту журналістських розслідувань "Схеми" відреагувала на скандал, який виник навколо їхнього матеріалу щодо січневої п
Скандал навколо Зеленського та Патрушева в Омані: позиція авторів мате

Редакція проєкту журналістських розслідувань 'Схеми' відреагувала на скандал, який виник навколо їхнього матеріалу щодо січневої поїздки президента Володимира Зеленського до Оману. Річ у тім, що в Офісі президента заявили, що інформація у ньому 'цілком і повністю не відповідає дійсності' та що в сюжеті 'все від початку до кінця – неправда'.

Журналісти, зокрема, нагадали, що в Офісі Президента мають намір подати на них до суду, передає 'Радіо Свобода'.

Детальніше! ОПУ судитиметься зі 'Схемами' через повідомлення про 'зустріч' Зеленського і Патрушева

Тому вони очікують на цей документ. І з позову спробують зрозуміти, що конкретно з озвученого в сюжеті, на думку ОПУ, є неправдою:

  • Що Зеленський був в Омані?
  • Що він повертався чартерним бортом 9H-VJN?
  • Що саме цим бортом туди напередодні прилетів Патрушев із Москви?
  • Що в Омані із Зеленським був Андрій Єрмак?

Якщо ж у ОПУ хочуть спростувати зустріч Патрушева та Зеленського, то, по-перше, у матеріалі немає тверджень про те, що така зустріч відбулася. По-друге, позиція Офісу президента була повною мірою представленою в сюжеті,
– наголосили представники проєкту.

Також журналісти звинуватили Офіс Президента в тому, що ті від початку історії з Оманом саме начебто щось 'не договорювали, приховували та навіть, свідомо чи ні, дезінформували суспільство'.

'То відпустка, то робочий візит, якщо відпустка – навіщо у ній Єрмак, якщо відрядження – чому таємне, 'Зеленський терміново вилітає' – а вилітає тільки через 10 годин і так дал', – запитують у 'Схемах'.

За словами представників ЗМІ, під час візиту Зеленського до Оману, зокрема, штандарт президента в його Офісі на Банковій було піднято. А це мало б сигналізувати про його присутність у межах України. Хоча він був за кордоном. Тому у журналістів залишалася низка запитань, на які досі немає відповіді.

Тепер у своєму матеріалі ми навели невідомі раніше факти, які точно потребують публічних пояснень – про те, що в Оман прилетів секретар Радбезу РФ Микола Патрушев саме тоді, коли там був Володимир Зеленський, і саме тим літаком, яким президент був доправлений в Україну. Хіба це не суспільно важлива інформація? А замість того, щоб розставити усі крапки над 'і', Андрій Єрмак і Офіс президента у своїх заявах вдаються до дискредитації редакції та погрожують судом журналістам, які намагаються пролити світло на всю цю історію,
– підкреслює редакція проєкту.

Водночас тут вважають, що така реакція з боку ОПУ є тиском і втручанням в редакційні справи. Мовиться і про застереження у бік Суспільного мовника – телеканалу 'UA:Перший' – звернути увагу 'на розповсюдження в його ефірі недостовірної інформації, яка є відвертою маніпуляцією громадською свідомістю' .

'Держава справді фінансує Суспільного мовника. Держава – тобто громадяни України, а не конкретний президент, Кабмін чи Верховна Рада. І тому, коли конкретному президенту, міністру чи депутату не подобається, що транслює Суспільний мовник, це не означає, що він має право на нього публічно тиснути', – підсумувала редакція 'Схем'.

Цікаво! У журналістів можуть бути додаткові докази зустрічі Зеленського з Патрушевим, – Басараб

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS