Новости Украины

УПЦ МП розірвала стосунки з церквами Греції та Олександрії через визнання ПЦУ УПЦ МП розірвала стосунки з церквами Греції та Олександрії через визнання ПЦУ BBC Україна http://static.bbci.co.uk/news/1.227.02334/apple-touch-icon-57x57-precomposed.png BBC Україна https://ichef.bbci.co.uk/news/1024/branded_ukrainian/156BF/production/_110034778_untitled-13-2.jpg https://ichef.bbci.co.uk/news/1024/branded_ukrainian/156BF/production/_110034778_untitled-13-2.jpg Українська православна церква Московського патріархату розірвала церковне спілкування з Православною Церквою Греції та Олександ
УПЦ МП розірвала стосунки з церквами Греції та Олександрії через визна

Українська православна церква Московського патріархату розірвала церковне спілкування з Православною Церквою Греції та Олександрійським патріархатом через їхнє визнання автокефалії Православної церкви України, йдеться у рішенні синоду.

Це означає, що вірянам УПЦ МП не можна буде причащатись у храмах цих церков, а священникам та єпископам співслужити. Але просто відвідувати храми та поклонятись святиням вірянам можна.

Російська православна церква раніше також ухвалила рішення про розрив спілкування з церквою Греції (зберігши з окремими єпископами), проте офіційного рішення розірвати спілкування з Олександрійським патріархатом (центр у Каїрі) не ухвалювала.

Натомість патріарх РПЦ Кирило перестав поминати патріарха Олександрії Феодора, що фактично може значити розрив стосунків.

Деякі експерти назвали це 'гібридним розривом'.

УПЦ МП розірвала стосунки рішенням синоду від 6 грудня 2019 року.

'Члени Синоду, подякувавши ієрархам, духовенству і мирянам Елладської та Олександрійської церков, які не підтримали антиканонічних дій і не увійшли в молитовне спілкування з розкольниками, з сумом констатували, що подальше перебування Української православної церкви в євхаристичному спілкуванні з предстоятелями Елладської та Олександрійської помісних православних церков, а також з ієрархами та кліриками цих церков, які матимуть євхаристичне спілкування з представниками 'ПЦУ', є неможливим', - йдеться у рішенні.

Експерти і це рішення називають гібридним, адже важко буде зрозуміти, хто поминає Епіфанія, а хто ні.

Раніше церква Еллади та один з найстаріших патріархатів світу - Олександрійський - визнали автокефалію Православної церкви України.

За словами предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, він на початку січня поїде співслужити до Олександрійського патріархату, а потім - до предстоятеля церкви Греції.

ПЦУ наразі є автокефальною церквою, яка входить до переліку помісних православних церков. Ії статус офіційно визнаний Вселенським патріархатом, церквою Греції та Олександрійським патріархатом.

Інші 11 помісних церков ПЦУ не визнавали.

6 січня 2019 року вона отримала томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

УПЦ МП є самоврядною церквою у складі РПЦ, проте не є автокефальною та не перебуває у диптиху православних церков світу.

'УПЦ застосувала гібридне припинення спілкування з іншими церквами: невпевнене і неоднозначне, яке дзеркально відбиває те, що було названо гібридним визнанням ПЦУ з боку інших церков', - прокоментував ситуацію відомий богослов Кирило Говорун.

Раніше 'гібридним визнанням' ПЦУ митрополит Епіфаній назвав те, що єпископи церков Кіпру, Болгарії та Чеських земель і Словаччини вже співслужили з єпископами ПЦУ, але офіційного визнання ще не було.

 

 

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация