Новости Украины

'Без України не буде суверенної Європи' - Туск застеріг Макрона 'Без України не буде суверенної Європи' - Туск застеріг Макрона Gazeta.ua https://static.gazeta.ua/images/favicon.ico Gazeta.ua https://24tv.ua/resources/photos/news/201911/1233777.jpg?1573689111000 https://24tv.ua/resources/photos/news/201911/1233777.jpg?1573689111000 Чинний Президент Європейської Ради Дональд Туск нагадав Президенту Франції Емануелю Макрону про жорстку позицію Євросоюзу стосовно
'Без України не буде суверенної Європи' - Туск застеріг Макр

Чинний Президент Європейської Ради Дональд Туск нагадав Президенту Франції Емануелю Макрону про жорстку позицію Євросоюзу стосовно Росії.

Туск, повноваження якого на посаді збігають за лічені дні, нагадав, що розширення Євросоюзу і збереження суверенної України є проявом дійсно суверенної політики об'єднаної Європи. Сказав це під час промови у Європейському Коледжі в Брюгге з нагоди початку нового навчального циклу.

'Тепер про президента Франції, який є одним із беззаперечних лідерів Європейського Союзу, нашою надією на майбутнє, і моїм добрим другом. Я хотів сказати йому, що поділяю його мрію про дійсно суверенну Європу. Переконаний, що ми здатні зробити це, але лише за умови, що ми будемо діяти, як суверенні. Не так, як це було нещодавно у випадку із розширенням ЄС. Не буде ніякої суверенної Європи, без стабільних Балкан, інтегрованих з рештою континенту. Ви не маєте бути істориком, щоб зрозуміти це.
І не буде суверенної Європи без незалежної України. Наша жорстка та змістовна позиція по Росії була першим висловленням, - так чітко і одностайно, - нашого суверенітету. Ми маємо продовжувати цей шлях', - наголосив Дональд Туск.

Він також однозначно жорстко оцінив позицію французького лідера щодо необхідності поновлення стратегічних стосунків з Росією.

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що боротьба України і ЄС з агресивною політикою Кремля є 'першим тестом' єдності та солідарності Європейського Союзу.

Він додав, що систематично і публічно нагадував, що 'Росія не є нашим стратегічним партнером, але нашою стратегічною проблемою'.

Туск зауважив, що врешті Європейському Союзу вдалося зберегти єдність, в тому числі – у вимірі санкцій.

Моя боротьба за єдність Євросоюзу почалася практично з першого дня на посаді. Це було питання про агресивну політику Кремля.

Я був і залишаюся переконаним, що ставка в цій грі – не тільки майбутнє незалежної України, а й безпека Центральної Європи, включаючи і безпеку моєї країни. Але суверенітет Європи як політичної структури,
– зазначив Туск.

 

 

 
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS