Новости Украины

Олександр Шамота: ми робимо з полтавських бібліотек зовсім нову форму культурних осередків міста Олександр Шамота: ми робимо з полтавських бібліотек зовсім нову форму культурних осередків міста Полтавщина https://poltava.to/favicon.ico Полтавщина https://i1.poltava.to/uploads/2019/11/2019-11-12/img-0298.jpg https://i1.poltava.to/uploads/2019/11/2019-11-12/img-0298.jpg Ще століття тому книжкам пророкували смерть від байдужості через появу телебачення. Наступного разу літературу хотіли «поховати»,
Олександр Шамота: ми робимо з полтавських бібліотек зовсім нову форму

Ще століття тому книжкам пророкували смерть від байдужості через появу телебачення. Наступного разу літературу хотіли «поховати», коли з’явився Інтернет. Утім останніми роками цікавість полтавців до друкованого слова тільки зростає — кількість відвідувачів бібліотек говорить сама за себе. Тому змінюється й сам формат бібліотек — міська влада намагається слідкувати, щоб книгозбірні йшли в ногу з часом і могли відповідати всім потребам і запитам містян.

Секретар полтавської міської ради Олександр Шамота переконаний — формат читальні більше не забезпечує всіх бажань містян. Тому бібліотека тепер уже має бути громадським і культурним простором, де можна відпочивати, спілкуватись, навчатись, обмінюватись думками тощо.

— Ми працюємо над комплексною стратегією розвитку культури Полтави. У цій стратегії окремо розглядається роль бібліотек міста. Це вже інші форми, інакший підхід. Це і громадський простір, і хаб, і місце проведення дозвілля, і клуб за інтересами. Культурний осередок в окремому мікрорайоні. Тут кожен може знайти собі заняття до душі: і малеча, і підлітки, і дорослі люди. І це радує, що ми сьогодні маємо змогу зробити ці місця теплими, затишними, сучасними і відкритими, — зазначив Олександр Шамота.

Міська влада долучається не тільки до ремонтів і реновацій, вигадують і нові форми співпраці та залучення людей до різних культурних і соціальних проектів. Тут проводяться заходи із нацполіцією, з лікарями, громадськими організаціями. Тут мешканці міста мають змогу проголосувати за вподобані проекти з «Бюджету участі».

Не стала виключенням і Бібліотека № 3, на Леваді. Тут зробили ремонт, змінили систему опалення. На наступний рік планують реновацію книгосховища. Наразі ж книгозбірня впроваджує нові форми роботи. Щороку сюди приходить понад 2,5 тисячі читачів і цифра ця з року в рік збільшується.

Прес-служба Соціал-демократичної партії (СДП)

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS