Новости Украины

Парламент розгляне у другому читанні законопроєкт про врегулювання видобутку бурштину Парламент розгляне у другому читанні законопроєкт про врегулювання видобутку бурштину Громадське телебачення https://hromadske.ua/static/favicon.svg Громадське телебачення https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/152803/k2vvnoztjwaxdh2sq https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/152803/k2vvnoztjwaxdh2sq Верховна Рада підтримала законопроєкт Кабінету міністрів, яким хочуть врегулювати видобуток бурштину в Україні. Законопроєкт №22
Парламент розгляне у другому читанні законопроєкт про врегулювання вид
Верховна Рада підтримала законопроєкт Кабінету міністрів, яким хочуть врегулювати видобуток бурштину в Україні.

Законопроєкт №2240 підтримали 342 народні депутати.

Цю ініціативу уряд розробив на виконання указу президента України №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

За словами міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля, уряд планує ввести спеціальні дозволи на видобуток бурштину не більш як 10 гектарів терміном у 5 років.

«Також врегульовується земельне питання доступу до покладів бурштину шляхом встановлення правила земельного сервітуту (право обмеженого користування чужою земельною ділянкою або її частиною — ред.)», — сказав міністр.

Він додав, що закон передбачає сувору відповідальність за недотримання вимог рекультивації. На його думку, це допоможе покращити стан землі після видобутку бурштину.

Нагадаємо, що 2 вересня Зеленський доручив уряду легалізувати видобуток бурштину в Україні до 1 грудня 2019 року.

Нагадаємо, 12 серпня Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Житомирську область закликав керівників місцевого Головного управління Національної поліції та управління СБУ написати заяви на звільнення через ситуацію з нелегальним видобутком бурштину в регіоні.

Також Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину. Документом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация