Побачила світ книга: «Літопис українського Донбасу. Донбас у 1921-1941 роках». Про це повідомив представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Упорядник і автор передмови та анотацій до цього науково-популярного видання – Юрій Косенко. Він є головою правління громадської організації «Українська Ініціатива» та нашим земляком – народився в Ічнянському районі.

Тож не дивно, що книга на 316 сторінок, в якій зібрані маловідомі документи і матеріали часів становлення тоталітарного комуністичного режиму у міжвоєнний час, була надрукована саме в Ічні місцевим приватним підприємством «Формат».

Робота була проведена на замовлення Міністерства інформаційної політики України і присвячена періоду першої російсько-радянської окупації регіону», під час якого відбулися такі трагічні події як колективізація і Голодомор, нещадне визискування ресурсів та мешканців регіону, нищення інтелігенції та жорстока русифікація.

Про тодішнє життя на Донбасі читач дізнається з архівних документів та свідчень учасників тих подій. Важливо, що книга побудована у живому, доступному для розуміння найширшому колу читачів без спеціальної освіти.

Нове видання є фактично продовженням успішної та популярної книги «Літопис українського Донбасу. Донбас в часи визвольних змагань 1917-1921 рр.», яка побачила світ у 2018 році.
Для отримання цієї нової книги з історії Донбасу варто до кінця поточного року звернутися до Міністерства інформаційної політики України. В Українському інституті національної пам’яті сподіваються, що вона буде доступною також в електронному режимі.