Новости Украины

Укрзалізниця планує залучити $3 млрд інвестицій від IPO Укрзалізниця планує залучити $3 млрд інвестицій від IPO zik https://zik.ua/favicon.ico zik https://zik.ua/gallery/photo/t/h/thumbnai89.jpg https://zik.ua/gallery/photo/t/h/thumbnai89.jpg В Укрзалізниці розраховують залучити близько 3 мільярдів доларів від продажу частини акцій компанії на міжнародних фондових біржах
Укрзалізниця планує залучити $3 млрд інвестицій від IPO

В Укрзалізниці розраховують залучити близько 3 мільярдів доларів від продажу частини акцій компанії на міжнародних фондових біржах (IPO).

Про це повідомив директор із стратегічного розвитку Укрзалізниці Антон Саболевський в ефірі програми на hromadske.

«Відповідно до нашої стратегії розвитку, які затвердив уряд, нам на наступні 5 років потрібно 150 мільярдів гривень (близько 6 мільярдів доларів) для оновлення парку локомотивів та для того, щоб здійснювати прострочені ремонти. Ми бачимо, що з цієї суми — 1,5 мільярда доларів ми інвестуємо з нашого прибутку, ще 1,5 мільярда доларів ми зможемо залучити кредитного капіталу. І нам не вистачає ще 3 мільярдів доларів. За рахунок продажу акцій на IPO ми плануємо залучити необхідну суму, якої нам не вистачає», — повідомив Саболевський.

За його словами, підготовка до продажу акцій Укрзалізниці триватиме декілька років. Протягом цього часу Укрзалізницю перетворять на холдинг з трьох компаній: інфраструктурної, вантажної та пасажирської. При цьому контроль над холдингом (50%+1 акція) залишиться у держави.

Також Саболевський зазначив, що пасажирські перевезення Укрзалізниці — збиткові. Після створення холдингу для продовження пасажирських перевезень Укрзалізниця проситиме державних дотацій. Їхній розмір щороку має складати близько 20 мільярдів гривень. Наразі ці кошти УЗ отримує від вантажних перевезень, однак у разі створення холдингу компенсувати збитки від пасажирських перевезень буде неможливо.

Також нагадаємо, що в «Укрзалізниці» планують призначити 35 додаткових поїздів далекого сполучення для перевезення пасажирів під час новорічних та різдвяних свят.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS