Новости Украины

Хвалений 'яструб' у Конгресі: Чи допоміг Трампу повіренний у справах Росії Хвалений 'яструб' у Конгресі: Чи допоміг Трампу повіренний у справах Росії depo.ua https://www.depo.ua/favicon.ico depo.ua https:www.depo.ua/uploads/70200/conversions/2d867138f78ec87ee2afb2511803f705-wide-big.jpg https:www.depo.ua/uploads/70200/conversions/2d867138f78ec87ee2afb2511803f705-wide-big.jpg На появу Моррісона у Таємній кімнаті Конгресу покладали чималі надії передусім прихильники Трампа. Прогнозували, що слова ще од
Хвалений 'яструб' у Конгресі: Чи допоміг Трампу повіренний у справах Р
Хвалений

На появу Моррісона у Таємній кімнаті Конгресу покладали чималі надії передусім прихильники Трампа. Прогнозували, що слова ще одного 'яструба' з Білого Дому мають бодай частково спростувати показання Вільяма Тейлора, які вважають поворотним моментом у розслідуванні. Втім, при однозначно більшій лояльності до дій Дональда Трампа, Моррісон радше підкріпив сказане Тейлором.

Перед тим, як давати свідчення, Моррісон подав у відставку, але попросив не пов'язувати це рішення з його участю у розслідуванні.

У своїй промові, запис якої вміщається на шість сторінок, Моррісон зазначив, що резюме телефонної розмови між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським, оприлюднене Білим Домом, в цілому відповідає дійсності, пише CBSnews.

Ексчиновник зізнався, що його попередниця на посаді Фіона Хілл поділилася з ним занепокоєнням 'щодо двох процесів стосовно України', один з яких офіційно ведуть американські дипломати, а другим займаються посол США в ЄС Гордон Сондленд та Руді Джуліані. Тейлор акцентував, що пані Хілл розповіла йому про спроби мотивувати Україну розслідувати справу щодо Burisma.

Також зазначив, що він часто спілкувався з Біллом Тейлором і в цілому вважає його свідчення правдивими. Хоча є кілька моментів, в яких він не сходиться із попереднім свідком.

Зокрема, за словами Тейлора, Моррісон повідомив йому, що Сондленд вимагав у Володимира Зеленського анонсувати розслідування щодо Burisma, за словами ж Моррісона, Сондленд стверджував, що достатньо було б оголошення від українського генпрокурора. Втім, якщо певне значення ця суперечність і має, суть справи вона навряд чи може змінити.

Про затримку військової допомоги Україні Моррісон дізнався одразу після того, як обійняв посаду, і своїм завданням вважав довести, чому ця допомга все ж таки потрібна.

'Я був впевнений, що принципи нашої національної безпеки (...) можуть переконати президента Трампа виділити допомогу', – зазначив він.

Додав, що до розмови з Сондлендом, що відбулася 1 вересня, не знав, що затримання допомоги може бути пов'язане зі справою Burisma.

При цьому Моррісон зазначив, що у скандальній телефонній розмові між Трампом та Зеленським він не бачить нічого протизаконного. Власне, за цю частину свідчення, як за соломинку, вхопився американський президент та його команда.

'Але нечесні демократи не хочуть, щоб люди про це знали. Дякую, Тіме Моррісоне, за вашу чесність', – написав Дональд Трамп у Twitter.

Втім, таку реакцію радше можна вважати спробою моделювати суспільну думку, донісши до виборців саме той єдиний абзац, який виправдовує Трампа. Втім, якщо фраза Моррісона щодо законності може мати значення для звичайних американців, для слідства – це радше суб'єктивна інтерпретація з ряду тих, що вкрай рідко беруться до уваги.

Натомість одкровення про розмову із Сондлендом – більше про факти. І якщо згадати свідчення усіх інших фігурантів – наприклад, зізнання Сондленда про те, що Трамп наказав йому, Ріку Перрі та Курту Волкеру залучити Джуліані до політики стосовно України – картина для Трампа малюється невтішна.

Заперечення ж республіканців за наявності повного комплексту козирів в руках опонентів все більше віддають блефом і популізмом. Адже прихильники президента наголошують, що все відбувається 'недемократично' і 'неправильно', залишаючи аргументи опонентів практично незачепленими. Так, республіканці назвали одного з ключових свідків у справі Александра Віндмана шпигуном, а колег-конгресменів, що беруть участь у засіданнях звинуватили у радянському підході.

Втім, такі закиди вимагають доказів, при тому, що демократи вміло лавіюють між звинуваченнями. Під градом нападів через 'недемократичність' процесу вони навіть погодилися зробити засідання відкритими. І в таких ходах безперечно відчувається впевненість у своїх силах. Це і не дивно, адже поки що жоден із викликаних свідків за сумою показань не міг би вважатися свідком захисту…

Нагадаємо, 31 жовтня нижня палата Конгресу США ухвалила резолюцію про початок процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS