Новости Украины

'Є великий острах, що ринок землі не впровадять': Фурса пояснив, як маніпулюють у соцопитуваннях 'Є великий острах, що ринок землі не впровадять': Фурса пояснив, як маніпулюють у соцопитуваннях 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://www.5.ua/media/pictures/original/172095.jpg https://www.5.ua/media/pictures/original/172095.jpg Ідея про створення ринку землі в Україні зіштовхується з політичним спротивом, включно з боку Ігоря Коломойського, зазначає економ
'Є великий острах, що ринок землі не впровадять': Фурса пояснив, як ма
Ідея про створення ринку землі в Україні зіштовхується з політичним спротивом, включно з боку Ігоря Коломойського, зазначає економіст

Пакет економічних законопроектів, який запропонував Кабінет Міністрів, позитивно сприймається. На це в студії '5 каналу' звернув увагу економіст Сергій Фурса.

'Є закони (запропоновані урядом – ред.), які на порядку денному і вони позитивні. Залишилося, щоб це було реалізовано. Наприклад, зараз є великий острах, що вони не зроблять ринок землі, тому що це великий політичний спротив, в тому числі з боку пана Коломойського, люди якого кажуть 'ні п'яді української землі не дамо іноземцям', – пояснює Фурса.

Він зауважив на результатах опитування, проведеного соціологічною групою 'Рейтинг', в якому йдеться, що запровадження ринку сільськогосподарської землі підтримують лише 19% українців, тоді як противниками цієї ініціативи є 73% громадян України.

'Опитування було феєричне. Завжди важливо, як ви ставите запитання. І тут вони почали маніпулювати, ставлячи запитання. Прийшли і сказали: ви як бажаєте, щоб ринок був, як у Канаді, коли все держава контролює, чи як в Італії – де є приватна власність на землю? І в цьому питанні вони артикулюють – 'дивіться, в Канаді 90% землі в державній власності, подивіться, як чудово живуть канадці'. А це неправда, бо в Канаді близько 60% землі сільськогосподарської у приватних руках. І вони цим запитанням уже підштовхують вас до 'дивіться, як у Канаді чудово', – пояснює економіст.

Фурса додає: 'Велика дурість питати, що людям робити з їхніми паями (не в них – ред.). Це людини приватна власність, дозвольте їй робити те, що вона хоче. Ті, хто забажають продати – продасть, але 5% бажають продати. Інші – ні. І в результаті реформи вони будуть просто більше отримувати орендну плату'.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, законопроєкт, яким має регулюватися земельний ринок в Україні, зареєстрований у Верховній Раді та вже направлений на розгляд комітету. Докладніше, що пропонують ухвалити депутатам стосовно впровадження ринку землі, читайте тут.

Довідка. Через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є оренда. Договори зазвичай довгострокові й укладаються приблизно на 8-10 років. При цьому вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок – неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі 20 грудня 2018 року. Це рішення підтримав 231 депутат. У Мінекономіки президенту рекомендували цей закон заветувати, але він був підписаний 4 лютого 2019 року. 22 травня 2018 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS