Новости Украины

Засідання підготовчої депутатської групи почалося із суперечки між Рабіновичем і Геращенко через мову Засідання підготовчої депутатської групи почалося із суперечки між Рабіновичем і Геращенко через мову Громадське телебачення https://hromadske.ua/static/favicon.svg Громадське телебачення https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/139241/jzb07f1f1c8tx48y2 https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/139241/jzb07f1f1c8tx48y2 На початку засідання підготовчої депутатської групи новообрана депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко зробила з
Засідання підготовчої депутатської групи почалося із суперечки між Раб
На початку засідання підготовчої депутатської групи новообрана депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко зробила зауваження новообраному депутату від «Опозиційної платформи — За життя» Вадиму Рабіновичу через те, що той виступав російською мовою, а не державною.

Вона наголосила, що згідно із законом про забезпечення функціонування державної мови, Рабінович мав користуватися виключно українською. Її підтримав голова підготовчої групи Дмитро Разумков і послався на положення регламенту Верховної Ради.

Рабінович натомість наполягав, що закон про державну мову не стосується народних депутатів і попросив Разумкова показати конкретне положення регламенту.

Після цього Геращенко запропонувала всім, хто порушує регламент, вимикати мікрофон. Разумков з цим погодився.

«Пропоную закрити це питання. Закликаю майбутніх і чинних народних депутатів не порушувати регламент. ... Якщо ми будемо далі порушуватиме регламент, то я буду змушений звертатися до апарату, щоб вимкнути мікрофон», — зазначив Разумков.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він набув чинності 16 липня.

Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS