Новости Украины

Закарпаття: ОВК №70 не видала спостерігачу копію протоколу про підрахунок голосів на окрузі' Закарпаття: ОВК №70 не видала спостерігачу копію протоколу про підрахунок голосів на окрузі' Опора https://www.oporaua.org/favicon.ico Опора Окружна виборча комісія №70 із центром у Сваляві не видала спостерігачу ОПОРИ копію протоколу про підсумки голосування на цьому о

Окружна виборча комісія №70 із центром у Сваляві не видала спостерігачу ОПОРИ копію протоколу про підсумки голосування на цьому окрузі. Комісія повезла здавати виборчу документацію до Центральної виборчої комісії.

У п’ятницю, 26 липня, голова окружної виборчої комісії №70 Василь Кошеля повідомив спостерігачу ОПОРИ, що не може видати копію протоколу та мотивував це тим, що є лише його чорновий варіант та немає усіх необхідних підписів, адже багато членів ОВК знаходяться на лікарняному. Також Василь Кошеля спершу зазначав спостерігачу ОПОРИ, що надасть йому копію протоколу після того, як відвезе документи до Центральної виборчої комісії. Після зауваження представника ОПОРИ про те, що ОВК повинна надати копію протоколу спостерігачам до відправки документів у ЦВК, голова комісії погодився надати протокол одразу після того, як чистовий варіант буде готовий та запевнив, що надасть копію у понеділок, 29 липня, коли продовжиться засідання комісії.

29 липня зранку спостерігач ОПОРИ приїхав у приміщення окружної виборчої комісії та дізнався, що члени ОВК поїхали здавати виборчу документацію разом із протоколом про підсумки голосування в окрузі Центральній виборчій комісії. Сам голова ОВК Василь Кошеля телефоном сказав спостерігачу ОПОРИ лише те, що зайнятий, а тому - не має часу розмовляти.

Враховуючи, що комісія повинна видати офіційним спостерігачам копії протоколів одразу після закінчення засідання, представник ОПОРИ підготував заяву до поліції по факту невидачі протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування у межах округу №70, за що передбачена відповідальність за статтею 212-17 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до частини 10 статті 96 Закону України “Про вибори народних депутатів України” кандидату в депутати в одномандатному окрузі, довіреній особі кандидата у депутати в одномандатному окрузі, офіційному спостерігачу на його прохання невідкладно видається копія протоколу (у тому числі з поміткою 'Уточнений') окружної виборчої комісії про підсумки голосування в межах одномандатного округу та, за наявності, копія протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці в одномандатному окрузі з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі та офіційного спостерігача. Зазначені копії засвідчуються на кожній сторінці головою та секретарем окружної виборчої комісії і скріплюються печаткою виборчої комісії.

Згідно зі ст. 212-17 Кодексу про адміністративні правопорушення України за ненадання у випадках та порядку, встановлених законом, головою відповідної виборчої комісії або особою, яка відповідно до закону виконує його обов'язки, копії виборчого протоколу передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS