Новости Украины

На Кіровоградщині видавали бюлетені без паспорта, переписували протоколи ДВК, а також закликали голосувати співами'> На Кіровоградщині видавали бюлетені без паспорта, переписували протоколи ДВК, а також закликали голосувати співами'> Опора https://www.oporaua.org/favicon.ico Опора https://www.rbc.ua/static/img/u/n/untitled_1_18_650x410.jpg https://www.rbc.ua/static/img/u/n/untitled_1_18_650x410.jpg На Кіровоградщині спостерігачі ОПОРИ у день голосування, 21 липня, зафіксували 9 порушень виборчого законодавства і написали заяв
На Кіровоградщині видавали бюлетені без паспорта, переписували протоко

На Кіровоградщині спостерігачі ОПОРИ у день голосування, 21 липня, зафіксували 9 порушень виборчого законодавства і написали заяви в правоохоронні органи. Про це зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь під час пресконференції.

«Громадянська мережа ОПОРА спостерігала весь виборчий процес від початку кампанії. Якщо брати в цілому, то вибори пройшли демократично. Були порушення, але вони не вплинули суттєво на результати голосування. Більше порушень ми фіксували під час передвиборчої кампанії – це непрямий підкуп виборців і порушення правил ведення агітації. Якщо порівнювати президентські та позачергові парламентські вибори, то на останніх кількість порушень значно зросла. Зокрема, ми зафіксували видачу бюлетенів без пред’явлення паспорта, винесення бюлетенів з приміщення дільничної виборчої комісії, переписування протоколів комісій ДВК у приміщенні окружних виборчих комісій та інші. Вирізнилася дільниця у селі Ганнівка Новоукраїнського району. Адже між зауваженням спостерігача ОПОРИ до приїзду слідчої групи 12 людям дали проголосувати без паспорта. Схожі випадки були у Кропивницькому, коли приходили люди і вимагали видати бюлетень по закордонному паспорту або пенсійному посвідченню, водійським правам», – підкреслила Зоя Лебідь.

У Кіровоградській області були ДВК, які не вели протоколи ранкового засідання. Після зауважень спостерігачів деякі комісії почали заповнювати відповідну документацію. На одній дільничній виборчій комісії не допустили спостерігача до огляду сейфу, де зберігалися бюлетені.

Спостерігачі ОПОРИ були присутні на всіх окружних виборчих комісіях вночі 21-22 липня. В округах № 101, 102 і 103 дільничні виборчі комісії ймовірно порушували законодавство і заповнювали протоколи в приміщенні ОВК. Члени ДВК привезли печатки на територію ОВК. А в окрузі №102 не допускали спостерігача на територію серверного кабінету, незважаючи на роз’яснення щодо цього ЦВК. В окрузі №103 зафіксоване масове переписували протоколів у приміщенні окружної виборчої комісії.

Під час голосування були і курйозні моменти. Зокрема, у селі Гарманівка Компаніївського району виборців члени ДВК закликали співами.

 

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS