Новости Украины

На Львівщині факти переписування протоколів, вивезення печаток з дільниць та відкриті пакети з результатами голосування'> На Львівщині факти переписування протоколів, вивезення печаток з дільниць та відкриті пакети з результатами голосування'> Опора https://www.oporaua.org/templates/opora/favicon.ico Опора https://www.rbc.ua/static/img/u/n/untitled_1_18_650x410.jpg https://www.rbc.ua/static/img/u/n/untitled_1_18_650x410.jpg Спостерігачі ОПОРИ зафіксували 34 випадки, коли члени ДВК щось вписували у протоколи на підвіконниках, у залі окружних виборчих к
На Львівщині   факти переписування протоколів, вивезення печаток з діл

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували 34 випадки, коли члени ДВК щось вписували у протоколи на підвіконниках, у залі окружних виборчих комісій. Зафіксовано 18 фактів, коли члени дільничних виборчих комісій приїжджали із відкритими пакетами з результатами голосування. Також низка з представників ДВК мали із собою печатки під час здачі документації.

Два випадки, коли члени дільничних виборчих комісій заповнювали протоколи, які ОВК повернула на доопрацювання, спостерігачі ОПОРИ зафіксували у 122 виборчому окрузі. Члени ДВК вносили правки у документи на підвіконнику у коридорі приміщення, де працює оружна виборча комісія. Зазначимо, що на протоколах уже були раніше поставлені печатки. Також у приміщенні ОВК одна членкиня дільничної виборчої комісії переписувала акт до протоколу.

Три випадки, коли члени комісії переписували протоколи у залі очікування дільничної виборчої комісії та коли один представник мав із собою печатку ДВК, - ОПОРА зафіксувала у 125 окружній виборчій комісії.

15 аналогічних випадків ОПОРА зафіксувала і в ОВК №119. На відео, яке надав спостерігач ОПОРИ, членкині однієї із ДВК в коридорі на столі щось вписували у протоколи і мали з собою печатку. «На уточнення відправили. Печатка, все зі мною. От, будь ласка, моя печатка», - розповіла одна із членкинь.

Також у цій ОВК спостерігачі зафіксували відкриті пакети із результатами голосування (6 випадків). Наприклад, на цьому відео члени ДВК пояснили, що їм радили не закривати їх. Однак, хто саме не назвали. Щодо цих випадків ОПОРА звернулася у поліцію.

Один відкритий пакет ОПОРА зафіксувала у 121 окружній виборчій комісії. Ще один пакет відкрив член ОВК, порушуючи процедуру приймання документації. На що спостерігачі зробили зауваження, яке комісія визнала слушним.

З відкритими пакетами на окружну виборчу комісію приїжджали і члени ДВК у 123 виборчому окрузі. Таких фактів зафіксовано 2.

Ще аналогічних 7 випадків зафіксовано у 124 ОВК. За спостереженнями ОПОРИ члени ДВК не їхали на дільницю, щоб вносити уточнення у документацію.

Раніше ОПОРА повідомляла про дев’ять зафіксованих фактів у 120 ОВК, коли члени ДВК вносили зміни у виборчу документацію на підвіконниках, в залі очікування. На зауваження спостерігачки ОПОРИ одні представники ДВК ховали документи, переставали вносити зміни у документи, а один чоловік пропонував цукерку спостерігачці ОПОРИ. Також зафіксований факт, коли члени ДВК мали із собою печатку. Про цей факт ОПОРА повідомила у поліцію.

У 115 та 117 округах також були зафіксовані аналогічні факти. Через те, що у 117 ОВК один член ДВК мав печатку із собою та 1 пакет із документацією був відкритий, ОПОРА звернулася у поліцію. Тричі члени ДВК вписували інформацію у стінах ОВК у 126 окрузі. Про що спостерігачі також повідомили правоохоронців.

Відповідно до частини 4 статті 93 Закону України «Про вибори народних депутатів» під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Згідно з частиною 7 статті 91 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення дільничної виборчої комісії будь-яких виправлень.

 
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS