Новости Украины

Ознаки використанні адмінресурсу та інші можливі порушення в агітації за Анатолія Пустоварова у Запоріжжі'> Ознаки використанні адмінресурсу та інші можливі порушення в агітації за Анатолія Пустоварова у Запоріжжі'> Опора https://www.oporaua.org/favicon.ico Опора https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/news_18_07_2019_Zp_agitaciya_za_Pustovarova_2.jpg https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/news_18_07_2019_Zp_agitaciya_za_Pustovarova_2.jpg У роздаткових матеріалах на підтримку кандидата у народні депутати Анатолія Пустоварова у Запоріжжі зафіксовані дві ознаки можлив
Ознаки використанні адмінресурсу та інші можливі порушення в агітації

У роздаткових матеріалах на підтримку кандидата у народні депутати Анатолія Пустоварова у Запоріжжі зафіксовані дві ознаки можливих порушень. Також інформаційний портал «Запорозька Січ» розмістив публікацію із формулюваннями, які мають маркери використання цією особою адміністративного ресурсу.

17 липня у Запоріжжі в парку Трудової слави проходив агітаційний концерт на підтримку кандидата в одномандатному виборчому окрузі № 76 Анатолія Пустоварова. На локації встановили банер і три намети «команди Буряка» — спільної самоназва кандидатів-мажоритарників від різних виборчих округів (окрім Анатолія Пустоварова це Віктор Бусько й Ігор Чумаченко) та міського голови Запоріжжя Володимира Буряка, який йде під номером 8 у виборчих списках партії «Опозиційний блок».

ОПОРА помітила, що брендовані агітаційні матеріали від Анатолія Пустоварова (блокноти та календарі), які роздавалися в наметах, не мали вихідних даних. Також містянам пропонувалися у подарунок садові рукавиці підписані іменем згаданого кандидата. У зв'язку із можливими ознаки порушення спостерігачі викликали поліцію.

Раніше ОПОРА фіксувала поширення запрошень на подібний концерт, що мав відбутися 18 липня перед палацом культури «Хортицький». Ці матеріали були надруковані російською мовою, що суперечить вимогам Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

До ОПОРИ звернулися запоріжці із проханням розтлумачити чи можна розцінювати садові рукавиці як прояв підкупу виборців. За моніторингом цін схожих виробів (а це вартість в межах 11-20 грн) — ознак порушень не виявлено.

18 липня інформаційний інтернет-портал газети «Запорозька Січ» розмістив публікацію «Молоді сім’ї Запоріжжя отримали житло», що розповідає про соціальну програму з виплати частини кредиту за житло коштами міського бюджету. При цьому матеріал посилається на слова Анатолія Пустоварова, представляючи його не заступником міського голови (яким він є), а як кандидата у народні депутати. Текст ілюструє світлини чиновника на заході із врученням сертифікатів членам родин. Подібне подання новини може мати ознаки використання адміністративного ресурсу в агітаційних цілях.

Нагадуємо, що згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про вибори народних депутатів України» застосування підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється. В ч. 14 ст. 74 цього закону говориться, що забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

А ч. 7 ст. 69 вимагає: друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

 

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS