Новости Украины

Голова райради агітував за кандидата в депутати на окрузі №203'> Голова райради агітував за кандидата в депутати на окрузі №203'> Опора https://www.oporaua.org/favicon.ico Опора 18 липня в с. Василівка Сокирянського району на території місцевої загальноосвітньої школи відбувся агітаційний захід кандидата в

18 липня в с. Василівка Сокирянського району на території місцевої загальноосвітньої школи відбувся агітаційний захід кандидата в народні депутати від «Слуги народу» в одномандатному виборчому окрузі № 204 Валерія Божика. Агітував за кандидата голова Сокирянської районної ради Василь Козак та наголошував, що перебуває у відпустці

Перед його початком агітацію присутнім роздавала Тамара Нігалатій, директорка школи, на території якої проходив захід. У ньому взяв участь голова Сокирянської районної ради Василь Козак, який агітував за Валерія Божика та проти інших кандидатів в мажоритарному окрузі.

Зазначивши на початку виступу, що перебуває у відпустці, Василь Козак уточнив, що є головою Сокирянської районної ради та саме він привіз Валерія Божика, щоб громада села подивилась на кандидата.

«Я, як посадова особа місцевого самоврядування, я чтю закон. Я можу агітувати тільки в неробочий час, от зараз я знаходжуся у відпустці, бо є необхідні документи. Хто дивиться інтернет – мене пробували вчити по інтернеті, що я маю робити. Значить, чого прийшов до вас. Того, що крім того, що я голова Сокирянської районної ради, я – голова Чернівецької обласної організації «Аграрної партії України», яка також бере участь у виборах, по партійному списку за номером 20. А я пробував брати участь у мажоритарних виборах, тоже від «Аграрної партії», но я свою кандидатуру зняв, і хочу вам пояснити чо я це зробив, якщо вам це цікаво», – сказав на виступі Василь Козак.

«В нас вибори состояться з двух бюлетнів. Один бюлетень – це мажоритарні депутати, там буде 14 фамілій, 12 дійсних, бо 2 знялися – там буде штамп. Перша фамілія буде Божика Валерія Івановича, він іде від партії «Слуга народу». Я хотів би всім тим, хто мене у Василівцях підтримував і збирався за мене голосувати подякувати, я це знаю, люблю Вас, ціную. Але, в зв’язку з тим, що я знявся, прошу, щоб ви, хто хотів підтримати мене, підтримали Валерія Івановича Божика», – розповів Василь Козак на агітаційному заході у Василівці.

Окрім того, Василь Козак вступив у конфлікт зі спостерігачем ОПОРИ, який був присутній на агітаційному заході. За словами голови Сокирянської районної ради, Громадянська мережа ОПОРА у своїй публікації вирвала з його виступу цитату. Ймовірно, він мав на увазі статтю ОПОРИ про його агітацію за Валерія Божика у селі Коболчин. Тоді, 14 липня, Василь Козак брав участь в агітаційній зустрічі як голова райради, про це зазначалося в афіші заходу.

«15 років на мене пише шо хто хоче, і як хто хоче. А мені що робити? Що хто хоче, і як хто хоче. І не так сказав, і не там став, і та сама ОПОРА бере моє виступлєніє, вириває один кусочок, і каже, шо не так сказав, панімаєш. Дзвонить мені, значить, дєвочка, і по тєліфону починає мені читати лєкцію, як ви чули, значить, шо «ми вам рекомендуємо», шо мені робити. Мені 60 років, мене можна перевчити? От хто знає, мене можна перевчити? Та мене в 30 не можна було перевчити, а вона має в 60? Вона мені «рекомендує» шо я маю робити! Я їй відповів: дітей своїх учи, будеш мати дітей, вчи їх, і будеш знати, що їм робити. Записав?», – закінчив Василь Козак.

Василь Козак також зазначив, що йому телефонувала «дєвочка» і читала лекцію. Ймовірно, йдеться про сюжет Суспільного мовника Буковини, у якому журналістка цитувала рекомендацію Громадянської мережі ОПОРА щодо утримання посадовими особами від агітації у передвиборчий період.

На агітаційному заході також був присутній заступник голови Сокирянської районної ради Олексій Бойко.

Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» рівність прав і можливостей кандидатів у депутати, партій-суб'єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі забезпечується рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів у депутати, партій-суб'єктів виборчого процесу.

Громадянська мережа ОПОРА звернулася до Сокирянської районної ради із запитом на інформацію щодо документів, які підтверджують перебування голови та заступника голови відповідного органу місцевого самоврядування у відпустках на час проведення заходу, адже відповідно до п.2, 3 ч.1 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» участь у передвиборній агітації забороняється у робочий час посадовим і службовим особам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За словами сільського голови села Василівка Анатолія Зеленого, сільську раду, як орган місцевого самоврядування, не сповіщали про проведення масового заходу, тому хто організатор він не знає.

Відповідно до підпункту 3 пункту «б» частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування» вирішення питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів, здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку віднесено до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

 
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS