Новости Украины

У Запорізькій області в агітації за сімох кандидатів у народні депутати зафіксовані порушення мовного закону'> У Запорізькій області в агітації за сімох кандидатів у народні депутати зафіксовані порушення мовного закону'> Опора https://www.oporaua.org/favicon.ico Опора https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/news_17_07_2019_Zp_gazeta_Novuy_den_1.jpg https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/news_17_07_2019_Zp_gazeta_Novuy_den_1.jpg За результатами перевірки у Запорізькій області зразків агітації зареєстрованих кандидатів у народні депутати — ОПОРА вияви
У Запорізькій області в агітації за сімох кандидатів у народні депутат

За результатами перевірки у Запорізькій області зразків агітації зареєстрованих кандидатів у народні депутати — ОПОРА виявила матеріали російською мовою на підтримку Сергія Кальцева, Миколи Ярмощука, Іллі Киви, Михайла Маслова, Вадима Рабіновича, Сергія Мінька та Анатолія Пустоварова. Серед політичних сил такі ознаки порушень помічені в рекламі партії «Опозиційна платформа — За життя».

У зв'язку із набуттям 16 липня Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Громадянська мережа ОПОРА провела 17 липня моніторинг зовнішньої реклами у Запоріжжі на відповідність цим вимогам.

Під час перевірки виявлені роздаткові матеріали від партії «Опозиційна платформа — За життя» із текстами російською мовою (газети, брошури, пакети тощо). Також агітація російською зустрічається на матеріалах в підтримку кандидатів у народні депутати від цієї партії: Сергія Кальцева, Миколи Ярмощука та Іллі Киви.

17 липня жителям Запоріжжя роздавалися російськомовні запрошення на концерт за організації кандидата від «Опозиційного блоку» Анатолія Пустоварова.

В одномандатному виборчому окрузі № 80, що охоплює Мелітопольський район, липня зафіксовані агітаційні листівки присвячені самовисуванцю Сергію Міньку. Реклама російською мовою на його підтримку поширена в фейсбук. Випуск за 17-те липня Мелітопольської газети «Новий день» містить два матеріали із критикою чинного народного депутата й кандидата в нардепи Євгена Балицького, де називає причини через які не варто за нього голосувати. На іншій шпальті видання роз'яснює як виборцю не помилитися у голосуванні за кандидатів із однаковими іменами, прізвищами та по батькові і віддати голос за вже згаданого Сергія Мінька, а не та іншого самовисуванця, також, Сергія Мінька. Також в цьому окрузі помічені газети партії «Опозиційна платформа — За життя» із підтримкою кандидатів Михайла Маслова та Вадима Рабіновича.

На одному з будинків у одномандатному виборчому окрузі № 76 помічене роздруковане російськомовне оголошення із закликом голосувати за партію «Слуга народу». Повідомлення не мало вихідних даних та розміщене із порушенням правил благоустрою, що також може мати ознаки порушення.

Нагадуємо, що згідно ч. 4 ст. 18 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» матеріали передвиборної агітації, що транслюються на телебаченні, радіо, розміщуються на носіях зовнішньої реклами, поширюються у вигляді листівок і газет або в мережі Інтернет, виконуються державною мовою. А ч. 7 ст. 1 цього закону зазначає, що статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом.

Тим часом, ч. 1 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» пояснює: передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

 

 
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS