Новости Украины

Тернопільщина: Експрес метод визначення вірусного гепатиту С плюс агітаційна продукція кандидата'> Тернопільщина: Експрес метод визначення вірусного гепатиту С плюс агітаційна продукція кандидата'> Опора https://www.oporaua.org/favicon.ico Опора https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/14.07_Ternopil_nabir_Bucjura.jpg https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/14.07_Ternopil_nabir_Bucjura.jpg 13 липня у Тернополі під час безкоштовного тестування громадян на наявність вірусу гепатиту С розповсюджували друковані агітаційн
Тернопільщина: Експрес метод визначення вірусного гепатиту С плюс агіт

13 липня у Тернополі під час безкоштовного тестування громадян на наявність вірусу гепатиту С розповсюджували друковані агітаційні матеріали кандидата у депутати Леоніда Бицюри. Щодо цього випадку ОПОРА заявляла у поліцію.

Безкоштовне медичне обстеження громадянам, як було зазначено в інформаційному буклеті, проводили волонтери в рамках ініціативи «Find the Missing Millions». Спостерігач ОПОРИ зафіксував, що особи, які пройшли тестування на наявність вірусу гепатиту С, разом із своїми результатами отримували друковані матеріали передвиборної агітації кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі №163 (м. Тернопіль) від ВО «Свобода» Леоніда Бицюри.

Серед них був буклет із зображенням кандидата та назвою «Програма дій. Надійний вибір тернополян Леонід Бицюра», який містив передвиборчі обіцянки кандидата-мажоритарника.

А також в такий спосіб серед населення розповсюджували спецвипуск газети «Вільне життя плюс», де були опубліковані статті присвячені Леоніду Бицюрі із назвами штибу: «Богдан Левків: «Верховній Раді потрібні такі принципові політики, як Леонід Бицюра», «Січ» - за Леоніда Бицюру», «Програма дій Леоніда Бицюри» та інші.

Експрес метод визначення вірусного гепатиту С проводили у брендованому наметі з написом «Міцна сім’я – це не випадковість», що був розташований на вулиці Руській (зупинка Кооперативний коледж). Зовні намету до однієї із його стінок був прикріплений плакат із зображенням кандидата у депутати Леоніда Бицюри та підписом «Леонід Бицюра народний вибір тернополян».

На питання спостерігачки ОПОРИ до присутніх біля намету осіб: чи знають вони, що не можна проводити агітацію із наданням безкоштовних послуг, одна із жінок сказала: «Ми не агітуємо». З її слів стало зрозуміло, що вона не вважає розповсюдження буклетів і газет без закликів голосувати агітацією.

В анонсі події «Безкоштовне тестування на наявність вірусу гепатиту С» в соціальній мережі Facebook кандидат Леонід Бицюра позначений як співорганізатор. В одній із статей про акцію на сайті «Головне» зазначено: «Підтримав ініціативу кандидат у народні депутати України від об’єднаних сил нaціонaлістів у Тернополі Леонід Бицюрa. Він переконаний, що здорова нація – запорука успішної країни». Також повідомлення містить відео, де кандидат Бицюра проходить описане вище обстеження.

ОПОРА телефонувала у пресслужбу місцевого осередку ВО «Свобода» і до помічниці кандидата Леоніда Бицюри, та поки що офіційного коментаря отримати не вдалося.

«Факти надання безкоштовних медичних послуг громадянам під час розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів за кандидатів у народні депутати, на нашу думку, є порушенням виборчого законодавства. Саме тому представники ОПОРИ звертаються в поліцію, щоб правоохоронці з’ясували всі обставини», - коментує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

ОПОРА раніше повідомляла про подібний випадок, коли у брендованих наметах кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі №163 Ігоря Побера проводили безкоштовний тест на визначення рівня глюкози у крові та водночас розповсюджували друковані матеріали передвиборної агітації за цього кандидата.

Відповідно до частини 1 статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. А у частині 2 цієї статті зазначено, що до форм передвиборної агітації належить розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації.

Відповідно до частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

 
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS