Новости Украины

Президент підписав помилування засудженого в Росії політв'язня Сергія Літвінова Президент підписав помилування засудженого в Росії політв'язня Сергія Літвінова 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://www.5.ua/media/pictures/original/78704.jpg https://www.5.ua/media/pictures/original/78704.jpg Фізичне звільнення відбудеться, коли документи прибудуть в колонію За темою > Зеленський дав звання Герой України трьом "чор
Президент підписав помилування засудженого в Росії політв'язня Сергія
Фізичне звільнення відбудеться, коли документи прибудуть в колонію

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про помилування політв'язня Кремля українця Сергія Литвінова, якого РФ передала Україні для відбування покарання відповідно до конвенції про передавання засуджених осіб. Про це пише 'Укрінформ' з посилання на повідомлення заступник міністра юстиції Сергій Петухов на його сторінці у Facebook.

'Підписав наказ про негайне звільнення Сергія Литвінова з Диканівської виправної колонії. Фізичне звільнення відбудеться, коли документи прибудуть в колонію, це має відбутися найближчим часом. Тримаю ситуацію на контролі', – зазначив він.

У розміщеному у Facebook документі заступник міністра послався на указ Президента від 11 липня № 517/2019 'Про помилування'. На сайті глави держави указ ще не опубліковано.

Як відомо, Литвінова перевели в Україну, тому що він написав відповідне звернення відповідно до конвенції про передавання засуджених осіб. 3 липня 2019 року Литвинов розповів, що його катували, змушуючи зізнатися у масових убивствах жителів Донбасу, через це він думав про самогубство. Україна була вимушена визнати вирок російського суду, бо Литвінова видали за конвенцією Ради Європи відбувати покарання на батьківщині. І відпустивши його одразу з колонії, Україна б цю конвенцію порушила.

Нагадаємо, Сергій Литвінов був затриманий у 2014 році, й обвинувачений у вбивствах кількох десятків мирних жителів Луганської області, які він нібито вчинив, перебуваючи в складі добровольчого батальйону 'Дніпро-1'.

Однак коли захист довів, що 'жертв' Литвінова ніколи не існувало, то слідчий комітет РФ звинувачення зняв. Відразу після цього українця звинуватили у крадіжці та засудили до 8,6 років ув'язнення. У російські в'язниці за 5 років він схуд на 17 кілограмів через погане харчування та умови. Після передачі з РФ, його утримували в українській в'язниці впродовж 4 місяців.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS