Новости Украины

Змінити місце голосування стало простіше: як відбувається процедура – сюжет Змінити місце голосування стало простіше: як відбувається процедура – сюжет 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал https://www.5.ua/media/pictures/original/168410.jpg https://www.5.ua/media/pictures/original/168410.jpg Органи державного реєстру виборців зачинять свої двері 15-го липня Понад 160 тисяч українців уже змінили місце голосування на па
Змінити місце голосування стало простіше: як відбувається процедура –
Органи державного реєстру виборців зачинять свої двері 15-го липня

Понад 160 тисяч українців уже змінили місце голосування на парламентських виборах. Тепер скористатися правом голосу не за місцем реєстрації стало значно простіше, ніж це було на президентських. Не треба ані документів про відрядження, ані довідки з місця навчання чи роботи, ані проїзних документів. Достатньо прийти з паспортом та на місці замовити анкету. Більше розповість Валерія Павленко.

Лічені дні залишилися, щоби змінити місце голосування на позачергових парламентських виборах. Органи державного реєстру виборців зачинять свої двері 15-го липня. Рівно за 5 днів до початку голосування.

Що менше днів залишається до виборів, то більше виборців, які хочуть змінити місце голосування, Юрмляться в приміщенні державного реєстру виборців на Подолі.

Утім ажіотажу, який був на президентських виборах у квітні, немає. Але у відвідувачів все одно є претензії. У приміщенні ніде ані сісти, ані анкету заповнити, скаржиться Ірина.

'По часу - година виходить, це я про себе хочу сказати, може навіть трошки більше. Це важко, треба щоб більше стільців стояло, хоча би', – зауважує виборець Ірина.

Тепер змінити місце голосування значно простіше, ніж це було на виборах президента. Тепер потрібен лише паспорт. Утім декому в органах ведення державного реєстру виборців все ж відмовляють.

'Дуже розізлилася, бо я готувалася, все вичитала', обурюється Юлія Флоненко.

Попри відмову Юлія рішуче налаштована проголосувати.

'І що ж зараз будете робити? Я не знаю, якось раніше приїхати голосувати за місцем прописки', - каже Юлія.

Голова відділу ведення державного реєстру Максим Тимошенко пояснює: нині щодня приходять не більше двох сотень громадян.

'Це менше. Це десь в два рази менше, ніж було на президентських виборах', наголошує Максим Тимошенко.

В Оболонському така сама картина. Черга набігла тільки надвечір.

'Ну як вам сказати, вони дуже швидко оброблюють людей. Я там пробула не більше 5 хвилин', розповідає Марія.

У Центрвиборчкомі прогнозують: виборці масово кинуться змінювати місце голосування в останній день, коли це можна зробити. А саме 15 липня.

'У нас сто тисяч завтра може бути. Бо, як ми знаємо, наші виборці в останні дні собі змінювати місце голосування', - зазначає керівник служби розпорядника Держреєстру виборців Олександр Стельмах.

Нині понад 160 тисяч українців уже змінили місце волевиявлення. За статистикою ЦВК, громадяни вже побили рекорд парламентських виборів 14-го року. Найвищий показник у столиці. Саме тут голосуватиме левова частка виборців не за місцем реєстрації.

Валерія Павленко, Віктор Прокопенко, '5 Канал'.

Як повідомляв 5.ua, понад 3 тис. порушень уже зафіксували від початку передвиборної парламентської кампанії. Про це повідомили на спільному брифінгу радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко та координатор громадянської мережі 'Опора' Ольга Айвазовська.

Дивіться також фотогалерею:

Маленький вухастик сумує у притулку: кошеня шукає родину

Кошеня
/
Кошеня
/
Кошеня
/
Кошеня
/
Кошеня
/
Кошеня
/
Кошеня
/
Кошеня
/
Кошеня
/

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS