Новости Украины

Після виклику поліції у Києві на маршрутках № 590 екстренно знімали агітацію' Після виклику поліції у Києві на маршрутках № 590 екстренно знімали агітацію' Опора https://www.oporaua.org/templates/opora/favicon.ico Опора https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/09.07.2019_Kyiv_marshrutka590zpasazhyramy_agit.jpg https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/09.07.2019_Kyiv_marshrutka590zpasazhyramy_agit.jpg Втретє спостерігачі ОПОРИ фіксують політичну рекламу за кандидата-мажоритарника від “Слуги народу” Артема Дубнова у г
Після виклику поліції  у Києві на маршрутках № 590 екстренно знімали а

Втретє спостерігачі ОПОРИ фіксують політичну рекламу за кандидата-мажоритарника від “Слуги народу” Артема Дубнова у громадському транспорті. Цього разу — на 590 маршруті міських мікроавтобусів.

Кандидат балотується на Троєщині. Політичну агітацію вкотре зафіксовано на транспорті, що курсує по Деснянському районі.

Цього разу рекламу помітила містянка, Ольга Мусіяченко. І повідомила про це ОПОРУ. Разом із спостерігачкою вони сіли у маршрутку з політичною агітацією і дорогою викликали поліцію на кінцеву зупинку.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Маршрутка № 590 з агітацією в салоні їде на Троєщину

З цього моменту фіксування правопорушення перетворилося на екшин. Правоохоронці повідомили водієві, що складатимуть протокол. Водій же зазначив, що до реклами в салоні не має відношення, бо її не розміщував. Після цього сів за кермо і поїхав. А патрулі кинулися в погоню. Їх колеги тим часом на кінцевій складали протокол.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Поліція складає протокол і бере свідчення

“Роль водіїв у процесі розміщення реклами справді може виявитися мізерною, - зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві Максим Зінчук. - Але тікати від правоохоронців погана ідея, бо в Кодексі про адміністративні правопорушення на цю тему є окрема стаття”.

Зінчук додав, що Громадянська мережа ОПОРА працює над встановленням замовників і виконавців щодо розміщення політичної реклами у громадському транспорті. І звернулась до Деснянського управління поліції з проханням окремо перевірити, яку роль у цьому ланцюжку відіграють власне звичайні водії.

Коли Ольга Мусіяченко разом із спостерігачкою ОПОРИ покидали місце події, то з наступних маршруток №590, які приїжджали на кінцеву, водії екстренно викидали агітполіграфію попід стовпи електромереж. Диспетчерка дала розпорядження.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Ось так утилізували агітацію з ознаками порушення на 590 маршруті в Києві

З огляду на те, що правопорушення зафіксоване на низці маршрутів, що курсують Деснянським районом, Громадянська мережа ОПОРА звернулась до Головного управління поліції Києва з проханням перевірити весь тутешній громадський транспорт.

Раніше кандидат Артем Дубнов заявляв, що не має відношення до цієї агітації і сам скаржився на неї у поліцію. Правоохоронці поки не спростували і не підтвердили цієї заяви.

Нагадаємо, розміщення політичної агітації у громадському транспорті заборонене Законом України “Про вибори народних депутатів”. Відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Частина 9 статті 74 закону “Про вибори народних депутатів”:

“Розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється”.

Стаття 212-14 КупАП:

“Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами - розповсюджувачами реклами - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”

 

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация