Новости Украины

Волинь: двоє голів РДА «засвітилися» у газеті на користь кандидата Волинь: двоє голів РДА «засвітилися» у газеті на користь кандидата Опора https://www.oporaua.org/favicon.ico Опора https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/news_09-07-2019_foto1.jpg https://www.oporaua.org/uploads/images_19/7_July/news_09-07-2019_foto1.jpg У Луцьку (виборчий округ №22) у друкованій газеті на користь кандидата-мажористарника по округу Юрія Моклиці («Європейська
Волинь: двоє голів РДА «засвітилися» у газеті на користь кандидата

У Луцьку (виборчий округ №22) у друкованій газеті на користь кандидата-мажористарника по округу Юрія Моклиці («Європейська Солідарність»), яку поширюють у робочий час, розмістили фото голів Луцької та Горохівської РДА.

Спостерігачі ОПОРИ у робочий час 4 липня отримали від розповсюджувачів газету, яка містить інформацію про кандидата Юрія Моклицю, його біографію тощо. Аналогічні газети розповсюджували й у вихідний, у неділю, 7 липня. На сторінці «Сила нової команди» розміщені, зокрема, фото двох голів РДА – очільника Луцької РДА Тараса Яковлева та керівниці Горохівсської РДА Юлія Гринчук.

У коментарі ОПОРІ голова Луцької РДА Тарас Яковлев повідомив що знає про те, що його зображення розміщене у матеріалі, та не вбачає порушення у тому, що її поширюють у робочий час.

«Про те, що я у газеті зображений, знаю, а хто її поширює і коли - я поняття не маю, бо розповсюдженням не займаюся… Я особисто агітацією у робочий час не займаюся, а коли цю газету розповсюджують, це вже не від мене залежить, я не вбачаю в цьому порушення. Чим це заборонено, яким законом?» - сказав Тарас Яковлев.

Подібної думки дотримується й голова Горохівської РДА. Вона повідомила ОПОРІ, що дійсно підтримує кандидата, однак цим займається у позаробочий час.

«Я підтримую Юрію Моклицю в позаробочий час. Те, що я є в агітаційній газеті, я знаю, зі мною це погоджували, моє фото свідчить, що я його підтримую. Коли її розповсюджують - я поняття не маю. Я не вбачаю якогось порушення, що моя фотографія в робочий час в газеті, яку поширюють, бо я в робочий час – на своєму робочому місці, де я перебуваю й зараз», - сказала Юлія Гринчук.

Зауважимо, що 9 червня 2019 року відповідно до Розпорядження Президента України №90/2019-рп голову Горохівської РДА Юлію Гринчук звільно з посади.

Нагадаємо, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», агітація забороняється у робочий час посадовим і службовим особам органів, зазначених у пункті 2 цієї частини, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом у депутати;

Разом з тим, зауважимо, що неодноразово на сторінках кандидатів у Facebook поширювали ролики, де їх «рекламують» представники органів місцевого самоврядування - сільські, міські голови, очільники громад. І хоч такі факти стають все масовішими, законодавство не регулює поширення агітаційних чи рекламних матеріалів у соціальних мережах.

Наприклад, у відеозверненнях, які поширюють у Facebook на користь кандидатів, посадовці активно розповідають про «переваги» кандидата та «плідну співпрацю». Зауважимо, що у самих роликах немає прямих закликів голосувати, однак такі форми активності, імовірно, можуть впливати на волевиявлення виборців.

Таким чином, найактивніше «піарять» чинних нардепів та кандидатів Ігоря Гузя (округ №19) та Сергія Мартиняка (округ №20)

Щодо Сергія Мартиняка, то на його сторінці розміщують однотипні ролики які розпочинаються із заставки «Сергій Мартиняк Свій народний депутат», яка виконана в стилістиці однойменного проекту «Свої», логотип якого розміщений на друкованій агітаційній продукції кандидата. Далі на екрані з’являється питання «Чому я підтримую Сергія Мартиняка?», на яке красномовно відповідають, зокрема, посадовці органів місцевого самоврядування.

Так, на сторінці виклали ролики за участі міського голови Берестечка Валентини Залевської, (допис від 1 липня), голови Турійської ОТГ Олексія Безмертного (допис від 4 липня), голови Копачівської ОТГ Олександра Совтиса (допис від 5 липня), селищного голови Локач Богдана Іуса (допис від 5 липня), очільника Затурцівської ОТГ Володимира Патійчука (допис 8 липня),

У роликах вони розповідають про знайомство з нардепом, про його участь розвитку області чи конкретних громад, про те, що він відгукується на потреби міст та містечок. Часто у роликах звучать слова «посприяв» та «завдяки», а також висловлюють сподівання на подальшу підтримку.

«Чому саме Сергій Васильович Мартиняк? Від часу мого обрання на голову селищної ради в мене з ним склалися хороші дружні, ділові відносини, ця людина, з якою я можу вільно спілкуватися телефоном, ми маємо спільні думи, плани на майбутнє. Це людина, яка допомогла вже не мало, а саме – в будівництві і реконструкції клубу в селі Годовичі. Саме завдяки його старанням було виділено кошти на соцекомозвиток і нам вдалося зробити цей ремонт. Сергій Васильович опікується також нашим будинком для проживання осіб похилого віку – забезпечує харчування, домігся того, щоб почався ремонт і реконструкція, з особистого фонду вклав немалі кошти, щоб люди почувалися по-домашньому затишно в цьому закладі», - йдеться у ролику за участі голови Луківської ОТГ Анатолія Климука (допис опублікували 30 червня).

«Чому я довіряю Сергію Васильовичу Мартиняку? Бо це людина з великим, хорошим серцем. У 2012 році у нас в селі була велика біда – у нас згоріла церква. Ми зверталися в різні організації, до різних спонсорів, але Сергій Васильович зразу відгукнувся і нам допоміг. І зараз ви можете бачити, в цілому Горохівському районі такої святині, такої прекрасної церкви немає… Ще за що хочу подякувати, що є організація «Західна аграрна компанія» і птахокомплекс «Губин», які завжди допомагають, сприяють, на території користуються нашими земельним ділянками. Всі спонсорські допомоги – від подарунків дітям на Новий рік та інші – от зараз будемо будувати майданчик за сприяння «Західної аграрної компанії». Тому ми дуже раді і дуже щиро дякуємо йому, і ми його звичайно підтримаємо, цілою громадою», - розповідає натомість Галичанської сільської ради Надія Харчук (допис від 27 червня).

Зауважимо, що сторінка нардепа стала активною під вибори. На ній у 2016 році з’являвся лише один допис, а протягом 2017-2018 року – не було жодного. Перший допис у 2019 році з’явився 6 червня. І відтоді на сторінці регулярно з’являються дописи по зустрічі.

Про схожі факти піару від імені місцевих посадовців на сторінці Ігоря Гузя ОПОРА вже повідомляла.

 

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS