Новости Украины

Російські паспорти жителям окупованого Донбасу «видають з-під палки» — експредставник України в Мінську Російські паспорти жителям окупованого Донбасу «видають з-під палки» — експредставник України в Мінську Громадське телебачення https://hromadske.ua/static/favicon.svg Громадське телебачення https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/131029/jx3le3glzc6ygukax https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/131029/jx3le3glzc6ygukax Видача російських паспортів на мешканцям окупованих територій Донбасу є «бізнеспроєктом з викачування останніх грошей з місцевих ж
Російські паспорти жителям окупованого Донбасу «видають з-під палки» —
Видача російських паспортів на мешканцям окупованих територій Донбасу є «бізнеспроєктом з викачування останніх грошей з місцевих жителів», і людей примушують це робити. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав колишній представник Україні в політичній підгрупі на переговорах в Мінську Роман Безсмертний.

«Оцей проєкт, який запустила Росія – це не проєкт паспортизації, це бізнеспроєкт: викачати звідти останні гроші. Щоб отримати оцей паспорт, треба приблизно 2 тисячі доларів. І отримується він не в Донецьку і не на місці, він отримується в Ростові-на-Доні і діє лише на території Ростовської області», — сказав він.

«Це свого роду такий ерзац паспорту, який нібито є і нібито немає… На сьогоднішній день вони там близько 8 тисяч роздали цих паспортів, і то це з під палки робиться», — зазначив Безсмертний.

Нагадаємо, у Ростовській області щодня видають російські паспорти мешканцям окупованого Донбасу. Людей звозять централізовано на автобусі у супроводі двох «правоохоронців» в цивільному одязі.

14 червня у Росії почали видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Міністерство закордонних справ України вважає провокаційним актом видачу паспортів РФ мешканцям окупованих територій Донбасу.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
  • Євросоюз наразі не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей.
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS