Новости Украины

У Гонконгу тисячі протестувальників вийшли з вимогою відставки лідерки території У Гонконгу тисячі протестувальників вийшли з вимогою відставки лідерки території Громадське телебачення https://hromadske.ua/static/favicon.svg Громадське телебачення https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/130437/jwyukzjgzla20qgne https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/130437/jwyukzjgzla20qgne Тисячі протестувальників у Гонконгу вимагають відставки лідерки території Керрі Лам, вважаючи недостатньою заяви про призупинення
У Гонконгу тисячі протестувальників вийшли з вимогою відставки лідерки
Тисячі протестувальників у Гонконгу вимагають відставки лідерки території Керрі Лам, вважаючи недостатньою заяви про призупинення розгляду законопроекту про екстрадицію у Китай.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За словами активістів, заяви Керрі Лама про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди.

Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконгу 12 червня.

Нагадаємо, 9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси в регіоні. На знак протесту зачинили десятки підприємств, ресторанів та магазинів. Крім цього демонстрацію підтримали і в інтернеті: два гонконзьких порносайти припинили свою роботу і розмістили повідомлення із закликами вийти на вулиці.

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

12 червня під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS