Новости Украины

Якщо КС визнає незаконним указ про розпуск Ради, то виборчий процес скасують попри відсутність процедури — експертка Якщо КС визнає незаконним указ про розпуск Ради, то виборчий процес скасують попри відсутність процедури — експертка Громадське телебачення https://hromadske.ua/static/favicon.svg Громадське телебачення https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/129755/jws494x49ca8j8lbm https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/share/129755/jws494x49ca8j8lbm Якщо Конституційний суд визнає неконституційним указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту, то виборчий процес
Якщо КС визнає незаконним указ про розпуск Ради, то виборчий процес ск
Якщо Конституційний суд визнає неконституційним указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту, то виборчий процес мають зупинити, попри заяви Центрвиборчкому, що це неможливо, вважає голова аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей» Тетяна Хутор.

«Конституційний суд може визнати указ неконституційним. Чи має при цьому зупинитися виборчий процес? ЦВК зазначає, що у них не прописано це в законі. Але вибачте, це прописано в Конституції і в законі про Конституційний суд», — заявила вона в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Експертка упевнена, що виборчий процес має зупинитися в разі ухвалення відповідного рішення КС, а сам суд має прописати необхідну процедуру.

«Якщо у рішенні Конституційного суду буде зазначено, що цей указ визнається неконституційним, я більш ніж упевнена, має бути прописана процедура, конкретно якому органу що зробити», — сказала Хутор.

Юрист-конституціоналіст Сергій Панасюк погодився з тим, що Конституційний суд повинен прописати таку процедуру, якщо визнає указ Зеленського неконституційним.

«Суд може прописати в рішенні реалізацію цього рішення і зобов’язати певні органи вчинити певні дії», — пояснив він.

11 червня Конституційний суд проводив засідання щодо указу про розпуск Ради. Близько 18:00 суд продовжив засідання, але у закритому режимі.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський прийшов на засідання Конституційного суду, де розглядається законність його указу.

Відповідний судовий розгляд призначений за зверненням 62 народних депутатів.

Нагадаємо:

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 21:53 11.06.2019 0
хорошая фамилия у "експертки" - хутор.

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS