Новости Украины

У Києві створили дерев'яний літак У Києві створили дерев'яний літак Gazeta.ua https://static.gazeta.ua/images/favicon.ico Gazeta.ua https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/904/904372_w_450.jpg?v=0 https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/904/904372_w_450.jpg?v=0 Свій перший політ виконав літак "Кудашов-1" у Києві 23 травня 1910 року. Його побудував професор Київського політехнічного інститу
У Києві створили дерев'яний літак

Свій перший політ виконав літак 'Кудашов-1' у Києві 23 травня 1910 року. Його побудував професор Київського політехнічного інституту Олександр Кудашов.

Це був біплан з дерева завдовжки 10 м. Мав розмах крил 9 м і вагу 420 кг. Він пролетів кілька десятків метрів та здійснив посадку. Політ відбувся всього через 2 місяці після першого польоту російського льотчика Михайла Єфімова на французькому літаку 'Фарман-IV'.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший у світі літак схвалив імператор

Досягнення Кудашова не визнали. Мотивували тим, що політ виконаний без попереднього повідомлення і на льотному полі не перебувала належна кількість спостерігачів із Санкт-Петербурга.

Тільки в ХХІ столітті розробку Кудашова визнали історики авіації.

Відбувся політ першого у світі 4-моторного літака 'Російський витязь'' 13 травня 1913-го. Його спроектував киянин Ігор Сікорський.

Став прототипом бомбардувальників і транспортних літаків. Чотирьохмоторний літак називався 'Гранд', але перейменований в 'Великий Російсько-Балтійський', а в кінці червня — в 'Руський Витязь'. Конструктор Сікорський створив його як дослідний літак для стратегічної розвідки зимою 1912—1913 років. Прямим його продовжувачем є літак 'Ілля Муромець', перший екземпляр якого був побудований в жовтні 1913 року.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS