Новости Украины

Сущенко надіслав з російської в’язниці лист-спогад Сущенко надіслав з російської в’язниці лист-спогад depo.ua https://www.depo.ua/favicon.ico depo.ua Надісланий ним малюнок - небо, на якому яскраве сонце, трохи вкрите кількома хмарами, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ

Надісланий ним малюнок - небо, на якому яскраве сонце, трохи вкрите кількома хмарами, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

«У мене все стабільно. Олівці забрали, фарби закінчилися, нові не видають, повертаюся до лефортовського стилю (тобто фарби з лушпиння цибулі, буряків і пасти з кулькової ручки - ред.)», - пише Сущенко.

Сущенко захопливо розповів про чимало життєвих епізодів. Про те, що на книжковому ярмарку в Парижі крім Андрія Куркова (який написав нещодавно листа Роману Сущенку) спілкувався з іншими українськими письменниками - Антоном Кушніром, Ларисою Денисенко, Марією Матіос. З інших паризьких спогадів - сердечні слова про українського співака, активіста Василя Сліпака, який виступав у столиці Франції і який пізніше загинув на фронті.

Також Сущенко розповів про власника паризького магазинчика, сім'я якого в 1960-х роках тікала з Алжиру. Цей продавець не став брати гроші за трикотажні футболки, які українські активісти в 2014 році купували для дітей-сиріт, жертв російської агресії на сході України. Наприкінці спілкування парижанин, виходець з Алжиру, сказав українській активістці: «Незалежність народу і Батьківщини дорого коштує, мадам».

Згадав Сущенко і про свої рідні місця - в Черкаській області: Тарасову гору в Каневі; Хатинку Шевченка в Моринцях; місто Сміла - в ньому знаходиться дитячий будинок, якому допомагає його спільний з адресатом знайомий, латвієць Інгус.

Нагадаємо, у березні в Кишиневі, в культурно-інформаційному центрі при посольстві України в Молдові, відкрилася виставка робіт незаконно засудженого на Росії українського журналіста Романа Сущенка.

Засуджений на Росії Сущенко малює в колонії картини за допомогою підручних засобів.

Довідка: Власного кореспондента 'Укрінформу' у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули звинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Українська розвідка спростувала цю інформацію.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, а 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

8 лютого українському журналистові Роману Сущенку виповнилося 50 років.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 23:18 23.04.2019 0
а может он новый сценарий написал?

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS