Новости Украины

На одній зі спецдільниць Харківщини кількість виборців за тиждень до голосування зросла в п'ять разів'> На одній зі спецдільниць Харківщини кількість виборців за тиждень до голосування зросла в п'ять разів'> Опора https://www.oporaua.org/templates/opora/favicon.ico Опора До ОПОРИ звернулись представники штабу одного з кандидатів у Президенти, які заявили, що на спецдільниці 631644, яка розташована у

До ОПОРИ звернулись представники штабу одного з кандидатів у Президенти, які заявили, що на спецдільниці 631644, яка розташована у Харківській міській багатопрофільній лікарні № 18, голосують люди, які не лікуються в цьому закладі.

Коли спостерігач ОПОРИ прибув на дільницю, з'ясувалося, що 26 березня у списку виборців на ділянці було включено 30 людей, 27 березня за поданням голови включили 165 людей. У результаті, уточнений список виборців на 31 березня налічував 193 виборці, включно з членами комісії.

Увагу спостерігачів ОПОРИ привернуло також те, що значна частина виборців не перебувала у закладі охорони здоров'я — вони приїжджали до дільниці на таксі, голосували та залишали територію закладу.

Відповідно до пункту 6.3 постанови Центральної виборчої комісії від 2 лютого 2019 року № 191 «Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України», на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, списки виборців складаються не пізніш як за сім днів до дня виборів за встановленою Центральною виборчою комісією формою на підставі відомостей, поданих керівниками відповідних закладів. Виборці, які повинні покинути стаціонарний заклад охорони здоров’я до дня виборів, до подання та до списку виборців на такій дільниці не включаються.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області

тел.: 099 788 36 60

email: nikalyay1@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS