Новости Украины

Спостерігач ОПОРИ в Лисичанську зафіксував декілька фактів незаконної агітації у день виборів'> Спостерігач ОПОРИ в Лисичанську зафіксував декілька фактів незаконної агітації у день виборів'> Опора https://www.oporaua.org/templates/opora/favicon.ico Опора Спостерігач ОПОРИ зафіксував відразу 3 факти незаконної агітації за кандидатів у Президенти по 107-му виборчому округу в місті Лис

Спостерігач ОПОРИ зафіксував відразу 3 факти незаконної агітації за кандидатів у Президенти по 107-му виборчому округу в місті Лисичанськ Луганської області.

У багатоквартирному будинку №356 по вулиці Сосюри міста Лисичанськ у трьох різних під’їздах спостерігач ОПОРИ помітив друковану агітаційну продукцію на користь Петра Порошенка, Юрія Дерев’янка та Сергія Тарути. Так, в одному із під’їздів у поштових скриньках було розміщено газети «Обирай президентом Юрія Дерев’янка. Обирай майбутнє».

В іншому під’їзді було розміщено газети, в яких описано «Чотири кроки до подолання бідності від Петра Порошенка», що позитивно характеризує чинного Президента.

Третій прецедент – розміщення в одному із під’їздів буклетів «Тарута. За Юлію Тимошенко. Голос за мир».

Наразі можна говорити про порушення ст. 57 ЗУ «Про вибори Президента України», в якій зазначено, що передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів, а також передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області
тел.: +38 050 275 28 08
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS