Новости Украины

В Ірані відзначають 40 річницю Ісламської революції, Трамп говорить про «40 років поразки» В Ірані відзначають 40 річницю Ісламської революції, Трамп говорить про «40 років поразки» Радіо Свобода https://www.radiosvoboda.org/Content/responsive/RFE/img/webApp/favicon.ico Радіо Свобода https://gdb.rferl.org/D4299F8B-3813-4D83-B7D2-42CA462C9221_cx0_cy6_cw0_w1200_r1_s.jpg https://gdb.rferl.org/D4299F8B-3813-4D83-B7D2-42CA462C9221_cx0_cy6_cw0_w1200_r1_s.jpg 11 лютого Іран відзначає 20 річницю Ісламської революції 1979 року, яка поклала край монархії і призвела до створення теократичної
В Ірані відзначають 40 річницю Ісламської революції, Трамп говорить пр

11 лютого Іран відзначає 20 річницю Ісламської революції 1979 року, яка поклала край монархії і призвела до створення теократичної Ісламської республіки.

Сотні тисяч солдатів, членів збройних загонів у камуфляжній формі, представників духовенства і простих громадян вийшли на вулиці іранських міст і селищ, щоб відзначити 40 років з дня, коли прихильники Аятолли Рухолли Хомейні повалили шаха Мухаммада Резу Пахлаві. Останнього підтримували Сполучені Штати.

Читайте також: Шиїзм під соціалістичними гаслами. Як Іран став ісламською республікою​

Виступаючи перед натовпом, що зібрався на площі Азаді в Тегерані, президент Ірану Хасан Роугані звинуватив США у «змові» проти Ірану. Він заявив, що Тегеран готовий розширити свою програму виробництва ракет попри тиск з боку Вашинтона.​

Учасники демонстрації тримали плакати з гаслами «Смерть Америці», «Смерть Ізраїлю», «40 років виклику, 40 років поразок США».

Святкування річниці Ісламської революції починаються щороку 1 лютого, коли Хомейні повернувся з вигнання у 1979 році, і тривають до 11 лютого, коли Пахлаві втратив владу.

Зі свого боку, президент США Дональд Трамп назвав період Ісламської республіки «40 роками корупції, репресій і терору».

«Іранський режим спромігся лише на 40 років поразки. Народ Ірану, що довго страждав, заслуговує набагато яскравішого майбутнього», – заявив він.

Раніше 11 лютого секретар Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон також назвав період правління аятолли Хомейні та його наступників «40 роками поразки».

«Зараз час іранському режимові змінити свою поведінку. Врешті-решт іранський народ має сам обирати напрямок руху своєї країни», – написав Болтон.

Цього року урочистості в Ірані відбулися на тлі напруження відносин між Вашингтоном і Тегераном. Минулого року Сполучені Штаті вийшли з ядерної угоди 2015 року, яка послаблювала санкції проти Ірану. Як наслідок, США та їхні союзники запровадили жорсткі антиіранські санкційні обмеження.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS