Новости Украины

Філарет: Російська церква може опинитися у розколі Філарет: Російська церква може опинитися у розколі online.ua https://i.online.ua/favicon.ico online.ua https://proxy11.online.ua/news/r3-e82e93026b/soc_680_5c346420b76da.jpg https://proxy11.online.ua/news/r3-e82e93026b/soc_680_5c346420b76da.jpg Почесний патріарх Православної Церкви в Україні Філарет заявив, що розколу у православ’ї не буде, і у майбутньому навіть Російська
Філарет: Російська церква може опинитися у розколі

Почесний патріарх Православної Церкви в Україні Філарет заявив, що розколу у православ’ї не буде, і у майбутньому навіть Російська, Антіохійська та деякі інші церкви все ж увійдуть у спілкування з українською церквою. Крім того, може статися, що РПЦ, яка звинувачує ПЦУ у розколі, сама може опинитися на деякий час у розколі, передає ONLINE.UA.

За словами Філарета, з отриманням Томосу про автокефалію Української церкви значна, більша частина православних церков все ж увійде у спілкування з нею.

'Частина помісних церков, а також Російська церква, Антіохійська церква та деякі інші не ввійдуть у спілкування з українською церквою, але це тимчасово. Поступово всі ввійдуть в молитовне єднання і з Вселенським патріархом, і з українською церквою. Зокрема і російська, тому що іншого шляху нема. Оскільки ми – православні, то повинні триматись єдності', – зауважив патріарх.

Він також наголосив, що той, хто не тримається єдності, може опинитися в розколі.

“Може трапитись, що російська церква, яка звинувачувала нас у розколі, сама може опинитися на деякий час у розколі... Але ж вона не буде вже великою, бо українська церква від неї відокремиться. Вона вже відокремилась, і тому вже російська церква – не така велика, якою вона була. А оскільки вона – не велика, то вона і впливу не буде мати, змушена буде під тиском і єпископів, і віруючих, і духовенства шукати єдності з усім православ’ям», – заявив Філарет.

Також він висловив переконання, що розколу, розділення на віки у православ’ї не буде.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що патріарх Філарет спростував резонансні заяви митрополита Луцького і Волинського Михаїла про шантаж під час обрання предстоятеля нової Православної церкви України. За його словами митрополита Михайла не шантажували, а 'вмовляли' зняти свою кандидатуру.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 11:11 08.01.2019 0
почетный святой и почетный великомученик продолжает бредить.

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS