Новости Украины

'Його ж не привітали': як в РПЦ реагують на Томос для Православної церкви України 'Його ж не привітали': як в РПЦ реагують на Томос для Православної церкви України 24TV https://24tv.ua/favicon-32x32.png 24TV https://24tv.ua/resources/photos/news/201901/1091973.jpg https://24tv.ua/resources/photos/news/201901/1091973.jpg У РПЦ переконані, що православні церкви не визнають результатів Об’єднавчого собору. При цьому там сподіваються на повернення "сит
'Його ж не привітали': як в РПЦ реагують на Томос для Православної цер

У РПЦ переконані, що православні церкви не визнають результатів Об’єднавчого собору. При цьому там сподіваються на повернення 'ситуації на своє місце' і заявляють про спільну історію та культуру.

Про це заявив глава синодального Відділу по взаєминах РПЦ з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда, пише 'Інтерфакс'.

Читайте також: Колись ми були розділені, а тепер ми єдині, – перші слова Епіфанія після отримання Томосу

Напередодні Різдва, 6 січня, Вселенський патріарх Варфоломій надав Україні Томос про автокефалію. Церемонія вручення відбулась на божественній літургії, яку спільно правили патріарх Варфоломій і предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

У РПЦ не втомлюються робити нові заяви з приводу створення ПЦУ. Так, пресдтавник РПЦ стверджує, що православні церкви відомивилсь визнавати підсумки Об’єднавчного собору в Києві, маючи на увазі сербську та польську.

Єпіфанія ж ніхто не привітав з глав помісних Церков, а церковний протокол такого двотижневого мовчання не передбачає,
– кажуть там.

Натомість у РПЦ згадали, що главу УПЦ МП Онуфрія нібито привітали наступного дня. Однак там вважають, що все повернеться 'на своє місце'. А пояснюють усе тим, що 'у нас багато спільного та багата історія і культура'.

Напереродні, 5 січня, Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України. До слова, наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. Протягом 2 тижнів після об'єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій УПЦ МП на чолі зі своїми священиками. Окрім того, в інтернеті створили онлайн-карту , на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.

Дивіться відео: Україна отримала Томос про автокефалію

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Як створювали Православну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, священнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України став Михайлівський Золотоверхий собор.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

1
Phorchun 13:29 06.01.2019 0
Порошенко верно оговорился - автофекалия.

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS