Новости Украины

США готуються направити військовий корабель у Чорне море. США кидають виклик надмірним морським претензіям Росії. США готуються направити військовий корабель у Чорне море. США кидають виклик надмірним морським претензіям Росії. Українська правда http://www.pravda.com.ua/favicon.ico Українська правда https://www.5.ua/media/pictures/original/154899.jpg https://www.5.ua/media/pictures/original/154899.jpg Сполучені Штати почали підготовку до направлення в Чорне море військового корабля через напруженість в регіоні після захоплення Р
США готуються направити військовий корабель у Чорне море.  США кидають

Сполучені Штати почали підготовку до направлення в Чорне море військового корабля через напруженість в регіоні після захоплення Росією українських кораблів з екіпажами.

Про це повідомляє CNN із посиланням на високопоставлених чиновників у США.

За їхніми словами, американські військові звернулись до Державного департаменту, аби той проінформував Туреччину про можливі плани заходу військового корабля США в Чорне море.

Чиновники стверджують, що це є реакцією Сполучених Штатів на дії Росії проти України поблизу Керченської протоки.

Видання нагадує, що США зобов'язані повідомляти про такі речі Туреччину згідно з Конвенцією Монтре від 1936 року, яка регулює проходження військових суден через Босфор і Дарданелли, що з'єднують Середземне море з Чорним морем.

Відповідно до правил договору, країни, які не мають берегової лінії на Чорному морі, повинні перед проходом через протоку попередити Туреччину щонайменше за 15 днів.

Представник Державного департаменту США наголосив: 'Сполучені Штати діють відповідно до умов Конвенції Монтре. Однак ми не будемо коментувати характер нашої дипломатичної переписки з урядом Туреччини'.

'Наш американський 6-й флот завжди готовий відповісти там, де є виклики', - сказав представник флоту, який керує військово-морськими операціями США в регіоні, командор Кайл Рейнс.

Він додав, що 6-й флот США регулярно проводить безпекові операції в усьому підпорядкованому йому районі, що включає міжнародні води та повітряний простір Чорного моря.

Американський ракетний есмінець USS McCampbell проплив в спірних водах Японського моря. Корабель перебував у безпосередній близькості від затоки Петра Великого на півдні Приморського краю Росії.

Про це повідомила прес-секретар Тихоокеанського флоту США Рейчел МакМарр, повідомляє CNN.

МакМарр назвала маневр американського есмінця операцією 'Вільна навігація'.

Ці операції демонструють, що Сполучені Штати будуть літати, плавати і діяти всюди, де це дозволено міжнародним правом,
– сказала вона.

Представниця ВМС США наголошує, такі дії з боку США кидають виклик надмірним морським претензіям Росії. США мають на меті продемонструвати готовність відстояти 'свободи і права на законне використання моря' іншими державами.

МакМарр також підкреслила, що Вашингтон не визнає претензії Росії на водні території. Так, Москва претендує на райони, які віддалені на понад 12 миль від російського узбережжя. За її словами, йдеться не лише про Японське море, але й 'про інші місця' по всьому світу. Від 1987 року США не проводила операцію зі свободи судноплавства в цій області.

До слова, затока Петра Великого є найбільшою затокою в Японському морі, також відомою як Східне море. Тут розміщений тихоокеанського флоту ВМФ Росії.

25 листопада поблизу Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС України. Росіяни поранили 6 українських військовослужбовців і захопили 3 кораблі.

 

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Еще больше новостей ,
персональная лента ,
без регистрации...
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS