Новости Украины

Як техніка ЗСУ продавалася за безцінь і чому припинили будівництво флагмана ВМС – розслідування Як техніка ЗСУ продавалася за безцінь і чому припинили будівництво флагмана ВМС – розслідування 5 канал https://www.5.ua/img/icons/icon-channel-5.png 5 канал http://www.mediaport.ua/sites/default/files/mp/images/Fedorkova/160615/098.jpg http://www.mediaport.ua/sites/default/files/mp/images/Fedorkova/160615/098.jpg Тимчасова слідча комісія ВР виявила факти розкрадання майна Збройних сил України на суму в $200 млрд Масштаб розкрадання ЗСУ та пі
Як техніка ЗСУ продавалася за безцінь і чому припинили будівництво фла

Тимчасова слідча комісія ВР виявила факти розкрадання майна Збройних сил України на суму в $200 млрд

Масштаб розкрадання ЗСУ та підриву обороноздатності України у період з 1997 по 2014 рр. сягає $200 млрд.

І це без врахування землі, спортмайданчиків і таке інше.
Про це заявив секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради 5 грудня 2018 року.

'Звіт необхідно опублікувати в газеті 'Голос України', щоб українці знали, як це виглядає по факту. Щоб перед тим, як українці будуть слухати розповіді з ефірів, як ці кандидати захищатимуть державу, необхідно розібратись, як вони її нищили' – підсумував Вінник.

Зокрема, Іван Вінник розповів, що 'перебуваючи на посаді міністра оборони, Анатолій Гриценко не лише продавав техніку зі стратегічних резервів, а й ще знімав її з потреби ЗСУ і продавав на експорт'.

Також на той час були введені в дію два розпорядження Кабінету Міністрів, згідно з якими техніка, що була на балансі ЗСУ, не могла продаватися на відкритих конкурсах. Завдяки цьому її збували за цінами, нижчими від її ринкової вартості в 10 разів.

'Це була системна державна політика урядів Тимошенко і Азарова, міністрів оборони Гриценко, Єжеля, Єханурова, Соломатіна, Лєбедєва, керівника Генштабу Замани, який, до речі, навіть, не приймав присягу на вірність Україні', – заявив Вінник

'А подавалося це як реформи. Такі реформи призвели до окупації частини нашої території, до надзвичайної організації заходів оборони, до воєнного стану, який ми маємо на сьогодні', – резюмував він.

За словами секретаря Комітету з питань національної безпеки і оборони, першим актом агресії РФ проти України можна назвати побудову коси до острова Тузла в 2003 році.
На думку тодішнього керівництва країни, ця ситуація була врегульована підписанням Договору про спільне використання Керченської протоки та акваторії Азовського моря. Але Росія так не вважала, і в 2005 році МЗС РФ зробила заяву, в якій чітко зазначила, що територіальні претензії не вичерпано, а питання Керченської протоки не врегульовано.

У відповідь на це Президент Ющенко і міністр оборони Гриценко приймають неочікуване рішення – системно скорочувати армію. Зокрема припинено будівництво крейсера 'Україна', внаслідок чого Чорноморський флот України не отримав свого флагмана, а також з 2004 по 2014 рік було продано понад 1200 БТР, БМП та інших броньованих машин.
Продавалися вони по ціні $8-10 тисяч за одиницю.

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз КНДІСЕ озвучили дані про те, як рок за роком ЗСУ позбавляли боєздатності. Зокрема, станом на 1991 рік в Україні було 6,5 тис. танків, 7,6 тис. броньованих машин, 1,4 тис. літаків, 350 кораблів і 1272 ядерні боєголовки.

На початок 2014 року залишилося 1,4 тис. танків за потреб ЗСУ у 3200 одиницях; 2 тис. БТР за необхідних 4500 одиниць, 158 бойових літаків за потреби 460 одиниць і 849 бойових ракет за необхідності мати понад тисячу. Такі дані озвучив директор КНДІСЕ Олександр Рувін 20 листопада, а відповідна презентація з’явилася на сайті Верховної Ради.

Так, за даними фахівців, до 2004 року кількість танків в Україні зменшувалася, проте залишалася в межах потреб Збройних сил, а вже у 2005 році стала меншою за можливий мінімум. При цьому танки продовжували виводити зі складу ЗСУ та продавати.

 


 

 

 

Хищения в украинской армии: почему расследование является липовым

21 ноября Временная следственная комиссия Верховной Рады по хищению в Вооруженных Силах Украины в 2004-2017 годах во время очередного заседания обнародовала часть материалов, касающихся нарушений, допущенных министрами обороны Украины. О том, почему эти материалы не соответствуют действительности, рассказал военный эксперт Иван Апаршин.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS