Новости Украины

Росіяни вирізали українське місто Росіяни вирізали українське місто Gazeta.ua https://static.gazeta.ua/images/favicon.ico Gazeta.ua https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/867/867476_w_450.jpg?v=0 https://static2.gazeta.ua/img2/cache/preview/867/867476_w_450.jpg?v=0 2 листопада 1708 року російські війська під командуванням Олександра Меншикова захопили гетьманську столицю Батурин і зруйнували ї
Росіяни вирізали українське місто

2 листопада 1708 року російські війська під командуванням Олександра Меншикова захопили гетьманську столицю Батурин і зруйнували її.

Перед тим гетьман України Іван Мазепа перейшов на бік шведського короля Карла ХІІ. Вийшов йому на зустріч. Для оборони Батурина залишив 8 тисяч вояків на чолі з полковником Дмитром Чечелем та гарматним осавулом Фрідріхом Кенігсеком.

Під час Північної війни гетьман України Іван Мазепа перейшов на бік шведського короля Карла ХІІ. Мазепа залишив для оборони Батурина близько 8 тисяч вояків на чолі з полковником Дмитром Чечелем та гарматним осавулом Фрідріхом Кенігсеком. Вони мали не впустити до міста московитів.

Дізнавшись про вчинок Мазепи, цар Петро І наказав головнокомандувачу російськими військами в Україні Олександру Меншикову знищити Батурин. Взяти штурмом гетьманську столицю війська Меншикова не змогли. Тоді росіяни стали погрожувати українцям царською карою. Ці погрози не злякали оборонців Батурина. Але сотник Іван Ніс зрадив українців та вказав на потаємні ходи під мурами, які вели в місто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У маєтку Мазепи знайшли таємничі сходи

Росіяни вдерлися до міста та почали різанину. Солдати Меншикова два дні вбивали мешканців міста. Взятих у полон козаків після катувань страчували і пускали їх тіла на плотах вниз по річці Сейм для залякування людей. Захопленого у бою організатора оборони Дмитра Чечеля привезли до Глухова і колесували перед Петром І.

Вбили близько 15 тис. оборонців і мешканців міста, повністю його пограбували.

Гетьман Мазепа зі шведським військом запізнилися. Вони застали знищене місто.

Єдиній помісній Українській православній церкві було б недоречно оголосити святим гетьмана Івана Мазепу. Таку думку висловив священик Української православної церкви Київського патріархату Олександр Дедюхін.

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

2
Phorchun 11:57 02.11.2018 0
А то есть волынская резня это типа последствия обиженных?

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Teneo 11:29 02.11.2018 0
тут главное зафиксировать. Gazeta.ua - вычеркиваем. просто мрази

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS