Новости Украины

Новини України - Томос для України: експерт вказав на важливий нюанс Новини України - Томос для України: експерт вказав на важливий нюанс Народна Правда https://narodna-pravda.ua/favicon.ico Народна Правда https://narodna-pravda.ua/wp-content/uploads/2018/10/tomos.jpg https://narodna-pravda.ua/wp-content/uploads/2018/10/tomos.jpg Процес надання автокефалії для Української православної церкви раніше упирався в кілька проблемних питань, деякі з них залишаються
Новини України - Томос для України: експерт вказав на важливий нюанс

Процес надання автокефалії для Української православної церкви раніше упирався в кілька проблемних питань, деякі з них залишаються досі.

Про це розповів релігієзнавець Тарас Антошевський, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Апостроф”.

Експерт передусім вказав на основну проблему – московська анафема щодо патріарха Філарета. Що не дозволяло йому висвячувати інших єпископів. Тепер це питання знято.

Інше складне питання – об’єднання всіх українських церков. Раніше, за словами Антошевського, в цьому питанні спостерігалися амбіції та непорядність, що завадило процесу об’єднання протягом десятків років.

Тепер же ситуація для них розгорнулася інакше. Паства вимагає руху назустріч один одному, і просто необхідно підписати якийсь документ, інакше вони «приречуть себе на маргінес».

Експерт також вказав на ще один важливий нюанс: спірність території митрополії. Кілька століть тому вона включала сучасні Білорусь та Литву. Однак на даний момент суперечки з цього приводу не потрібні – «В тиші прийняти необхідні рішення в руслі отримання томосу», – підкреслив Антошевський.

Нагадаємо, в Україні пояснили, навіщо потрібен томос.

Також стало відомо, що означатиме для Путіна надання томосу Україні.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...
Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS