Новости Украины

В Опоблоці заявили про загрозу “великого церковного розколу” через рішення Синоду В Опоблоці заявили про загрозу “великого церковного розколу” через рішення Синоду Українська правда http://www.pravda.com.ua/favicon.ico Українська правда https://gordonua.com/img/article/4187/30_main.jpg https://gordonua.com/img/article/4187/30_main.jpg Нардеп від 'Опозиційного блоку' Вадим Новинський заявив, що рішення Синоду Вселенського патріархату про підтримку нада
В Опоблоці заявили про загрозу “великого церковного розколу” через ріш

Нардеп від 'Опозиційного блоку' Вадим Новинський заявив, що рішення Синоду Вселенського патріархату про підтримку надання автокефалії Українській церкві 'загрожує великим церковним розколом у православному світі'.

Про це він сказав в ефірі телеканалу 'Україна', передає прес-служба 'Опозиційного блоку'.

За словами Новинського, рішення Синоду продиктовані виключно політичними мотивами.

'Протягом найближчих 100-200 років ні про яку єдність православ'я не може бути й мови. Тут виключно політичні мотиви як української сторони, так і Вселенського патріарха.

 

Це все одно, якби сьогодні Велика Британія скасувала незалежність Індії', - заявив нардеп.

Крім цього, він стверджує, що Вселенський патріархат не має права знімати анафему з патріарха Філарета.

'Згідно з церковними законами, анафему може зняти тільки та церква, яка її накладала. Скасовувати ці закони не може ні патріарх Варфоломій, ні будь-які інші патріархи. Скасовувати або змінювати церковні закони може тільки Вселенський собор.

А те, що сталося, - це все одно що, якби Печерський суд скасував рішення американського суду. На Філареті лежить страшний гріх розколу. Цей гріх змивається тільки покаянням цієї людини', - сказав Новинський.

За словами політика, термін давності суперечок з питання скасування документа про приєднання Київської метрополії до Російської церкви від 1686 року минув ще 300 років тому.

'За тими же церковними законами, термін давності суперечок з приводу кордонів метрополій щодо того, як приєднувалася церква і з яких причин, становить 30 років. Минуло 330 років.

За цей час багато що змінилося. Київська метрополія, яка була в тих межах, становить 1/3 від нинішньої території України. Тоді не було ні Одеської, ні Херсонської, ні Миколаївської, ні Кримської, ні Донецької, ні Харківської єпархії у складі метрополій. Що з цим робити?', - додав він.

У четвер Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

 

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS