Новости Украины

З чого складається ціна бензину в Україні: цікава інфографіка З чого складається ціна бензину в Україні: цікава інфографіка 24TV https://24tv.ua/favicon-32x32.png 24TV https://24tv.ua/resources/photos/news/201810/1046146.jpg https://24tv.ua/resources/photos/news/201810/1046146.jpg Бензин в Україні таки невпинно дорожчає. В уряді кажуть, що такою є ринкова вартість пального, проте люди переконують, що ціни пов
З чого складається ціна бензину в Україні: цікава інфографіка

Бензин в Україні таки невпинно дорожчає. В уряді кажуть, що такою є ринкова вартість пального, проте люди переконують, що ціни повзуть угору штучно.

За останні декілька місяців ціна на пальне зросла на 10%, з 29-ти до 35-х за літр за А-95. 11 жовтня активісти вимагали, щоб ціну повернули. Пропонували не прив'язувати ціну до євро або долара, а прив'язати її до гривні, таким чином зменшивши акциз. Фахівці ж запевняють, що це не допоможе. Ціну, якщо і вдасться знизити, то не на довго.

Читайте також: Протест 'євробляхерів': зменшення податку на бензин – це як постріл собі в ногу

'Рівень акцизів і те, що вони розраховуються у євро погоджено з західними кредиторами України. Я впевнений, що той Міжнародний валютний фонд не дасть жодної санкції на переведення акцизу у гривню, бо будь-яка девальваційна історія призведе до нищівних недостач у держбюджеті', – пояснив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

Ціна на бензин прив'язана до ціни на нафту, яка останнім часом кожного дня дорожчає. Якщо відтворити це у формулі, то це виглядає так:

  1. закупівельна ціна нафти – 47% (вартість переробленої нафти, витрати на її транспортування, заробіток нафтопереробника і маржа трейдера);
  2. податки в ціні на АЗС – 40% (акцизний збір, податок на додану вартість, податок на роздрібний продаж акцизних товарів)
  3. транспортування – 2-3%, Заробіток нафтотрейдерів – 10%.


Ціна на пальне в Україні

'Валютна складова в наших цінах доходить до 90%. По-перше, контрактова ціна в доларах. По-друге, це акцизний податок в євро. І все це множиться на той момент, коли розмитнюється і це обкладається в ПДВ і ми отримуємо ціну на кордоні', – зазначив експерт з нафтового ринку Леонід Косянчук.

Антимонопольний комітет запідозрив, що у рості цін винні оператори заправок. Мовляв, змовилися між собою. Експерти сходяться на тому, що жодної змови нафтотрейдерів немає.

'Гривня на 20 копійок укріпилася і, можливо, якщо ця тенденція збережеться, то ми з вами в кінці місяця побачимо, як будуть падати ціни', – заявив експерт з нафтового ринку.

Тому, якщо гривня продовжуватиме укріплюватись, то і ціни на пальне можуть відповідно впасти. Але коли це буде – невідомо.

Дивіться відео про те, як можна заощадити пальне:

Поделиться:

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии

Комментарии

0
Ещё никто не оставлял комментриев к этой статье.

Список лент×

Для управления лентами необходима

Авторизация

Обратите внимание×

Мы определили, что вы зашли с Android устройства
Попробуйте наше мобильное приложение

 FromUA.NEWS